Druga niedziela stycznia to już po raz 26. jedno wielkie wielowymiarowe „granie” którego dźwięki niosą się przez ulice miast i miasteczek a przyświeca temu piękny cel.
Pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” było tematem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu poprzednich finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln złotych! Jak relacjonuje dyrektor szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak, Fundacja WOŚP przekazała do szamotulskiego szpitala sprzęt o wartości ponad 128 tys. zł.
Tradycyjnie już szamotulski Sztab zawiązał się przy Szamotulskim Ośrodku Kultury i to tu od listopada trwały przygotowania do finału. Tutaj prowadzony był nabór wolontariuszy, tu powstawała dokumentacja, tu trafiały przedmioty na licytację i stąd w świat wychodziły wszystkie wieści dotyczące organizacji Finału. Sztab tworzyli: Sylwia Firlet, Magda Prętka, Waldemar Borowiak, Bartosz Węglewski, Krzysztof Małyszka, Bartek Matysik i szef sztabu Piotr Michalak.
Dzięki wolontariuszom, wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie imprezy finałowej oraz darczyńcom udało nam się osiągnąć najlepszy wynik w powiecie szamotulskim – 66.129,79 zł. Wszystkim, którzy wsparli inicjatywę serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie. Na terenie Sztabu zarejestrowaliśmy ich 115. Dziękujemy darczyńcom za przekazane pieniądze do puszek i udział w licytacjach.
Ofiarodawcom za przekazanie do Sztabu fantów, zaproszeń i voucherów na realizację usług. Wśród nich znalazły się m. in. rejs po szwedzkim archipelagu wysp, wycieczki, vouchery konsumpcyjne i pobyty weekendowe, bale, karnety na usługi sportowe i rekreacyjne, kursy jazdy konnej, półmaraton, nurkowanie, morsowanie, zumbę, usługi fryzjerskie, kosmetyczne (także kosmetyka i przeglądy pojazdów), optyka, kursy wózkowe, pierwsza pomoc czy organizacja imprez dla najmłodszych. Także przedmioty kolekcjonerskie – piłki i koszulki gwiazd futbolu (m. in. koszulki z autografami Lewandowskiego, Fabiańskiego, Słowika, Sparty czy trenera Beenhakkera). Wylicytowana przed trzema laty za 1400 zł koszulka Winiarskiego, która wróciła na licytację. Koszulkę P. Liska, wicemistrza świata w skoku o tyczce. Były też piłki z autografami Juskowiaka, Fabiańskiego, Akademii Reissa i BKS Bielsko Biała, gadżety kolekcjonerskie i albumy z autografami Bońka, Lato, reprezentacji Polski i KKS Lech Poznań). Zaproszenie do Senatu, godzina w fotelu starosty. Torty, literatura, odzież, maskotki i rękodzieło oraz WOŚP gadżety. Był rower z serwisem, stepper, plafon, narzędzia… Nie zabrakło niespodzianek muzycznych – w tym biletów na koncert Scorpions od burmistrza Szamotuł, zaproszeń na kabaret, do kina, płyt i atrybutów muzyków.
Najwyżej wylicytowanym przedmiotem na kwotę 1.700 zł była podarowana przez posła Jakuba Rutnickiego koszulka Lewandowskiego z autografem.
Ogromne podziękowania za pełne emocji prowadzenie „licytacji” oraz imprezy finałowej należą się Waldemarowi Borowiakowi i Piotrowi Witoniowi. Za pomoc przy licytacjach dziękujemy Bartoszowi Węglewskiemu, Martynie Krychowiak i Angelice Kozłowskiej.
Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy: pracownikom BS Duszniki w Szamotułach, paniom Renacie Napierała i Żanecie Wolniak z Centrum Sportu, którzy zadbali by zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za zorganizowanie pokazu ratownictwa i zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy finałowej. Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony TG Security z Krzysztofem Małyszką na czele za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy finałowej oraz nocny konwój do banku.
Firmie Inbag Szamotuły za sponsoring i umożliwienie kwestowania na terenie galerii, Chacie Alchemika i Napoleon Cafe za udostępnienie lokalu i poczęstunek podczas kwestowania, pizzerii „Alanya Restaurant & Pub” za ciepły posiłek dla wolontariuszy, artystów, wystawców i organizatorów. Grupie Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej 16AAB za kwestowanie i zorganizowanie atrakcji podczas finału. Blob Jump Ostroróg Piotr Drewniak za dmuchańca, MAC-BENZ Maciej Kłaczkiewicz za złotówkę od każdego zakupów, OSP Przecław za pyszne konfitury, Tomaszowi Drabowi za mistrzowskie strzyżenie, Obywatelom Szamotuł za prosiaka, Szamotulskim Morsom za morsowanie i piłkarzom Old Boy Sparta i Kłos Gałowo za organizację meczu oraz Kasi i Darkowi Kotlińskim za udostępnienie foto-budki. Wszystko to za datki do puszki!

Wreszcie składamy podziękowania dla wszystkich którzy zadbali o artystyczne uatrakcyjnienie imprezy. Zespołom The Old Band, Jurad, Twix, Magdzie Janickiej, Kasi Zaraś i Małgosi Michalak a także formacji hip-hop Feedback i KTT Filemon. Za pomoc dziękujemy Kubie Szymańskiemu, Klaudii Sobolczyk, pracownikom Szamotulskiego Ośrodka Kultury i Centrum Sportu. Dziękujmy też wszystkim, których w podziękowaniach pominęliśmy: ).

 

Szamotulski Sztab WOŚP

fot. Klaudia Sobolczyk

Dodaj komentarz