PROGRAM WAKACJI na 1 tydzień sierpnia

 

poniedziałek – 1 sierpnia
9.00-10.00 – Gniewoszki – Zajęcia plastyczno-teatralne
Podczas każdego z cyklu spotkań omawiana będzie negatywna emocja bądź zachowanie takie jak agresja, złość… Jak ją można rozpoznać i jak sobie z nią radzić. Zajęcia szczególnie cenne dla dzieci, które często się złoszczą, mają trudności z funkcjonowaniem w grupie, chcą spędzić czas na zabawie z nauką. Emocje omawiane są na przykładach bajek terapeutycznych i prac plastycznych. Dzięki zajęciom dziecko zacznie rozumieć swoje emocje i pozna sposoby radzenia sobie z nimi. 45 min. dzieci, 15 min. omówienie ćwiczeń z rodzicami.
Wiek: od 4 do 10 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

10.00-11.00 – W każdym kącie bajka siądzie… – Opowieści średniowieczne – O rycerzach, pięknych damach i ich przygodach
Opowieści oparte na spisanych oryginalnych, wielkopolskich legendach z czasu średniowiecza. Znajdzie się tu miejsce i dla dziewczyny pięknej, i dumnej, i dla rycerzy mężnych i odważnych. Będzie też dobro ze złem od wieków się zmagające.
Wiek: od 6 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

11.15-12.45 – W każdym kącie bajka siądzie… – Średniowieczne rękodzieło i tańce (uzupełnienie opowieści)
Wiek: od 6 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

10.00-10.45 – Muzytywka czyli rytmika dla najmłodszych z rodzicami – Zajęcia muzyczno-instrumentalne
Wiek: od 1,5 do 5 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

11.00-11.45 – Dźwiękoludki czyli rytmika dla najmłodszych z rodzicami – Zajęcia muzyczno-instrumentalne
Wiek: od 6 do 14 m-cy. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

 

wtorek – 2 sierpnia
9.00-10.00 – Gniewoszki – Zajęcia plastyczno-teatralne Podczas każdego ze spotkań omawiana jest negatywna emocja bądź zachowanie. 45 min. dzieci, 15 min. omówienie ćwiczeń z rodzicami.
Wiek: od 4 do 10 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

9.30-11.00 – Przedszkolakiem będę zaraz – Szybki kurs przygotowawczy – Przedszkolna codzienność
Wiek: od 2 do 4 lat. Koszt: 15 zł. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

10.00-11.00 – W każdym kącie bajka siądzie… – Opowieści ludowe – O kowalu, co z diabłem zadarł i inne szelmowskie opowieści
Opowieści oparte na ludowych tradycjach i przekazach. Z czasów, gdy sam dobry Bóg po świecie chodził i do chat ludzkich zachodził. Z czasów gdy i Diabeł ze Śmiercią, pod ludzką postacią do okien zaglądali i ku uciesze wszystkich nierzadko pstryczka w nos dostali. Czy będzie strasznie? Bardziej rubasznie! A towarzyszyć wszystkiemu będzie muzyka i śpiew wywodzące się z kręgu kultury średniowiecznej i tradycyjnej.
Wiek: od 6 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

11.15-12.45 – W każdym kącie bajka siądzie… – Zabawy z teatru cieni (uzupełnienie opowieści)
Wiek: od 6 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

10.15-11.00 – Balonowy pokaz dla dzieci – Balonowe Zoo
Dzieci zobaczą jak z długich balonów powstają zwierzątka które można spotkać w zoo. Przekonają się że balony mogą zmieniać swoje kształty. Poznają proste techniki skręcania balonów. Zobaczą jak z balonów powstają: piesek, żyrafa, małpa, konik, ryba, biedronka, pszczoła. Na zakończenie każdy wykona samodzielnie balonowego pieska.
Wiek: od 3 do 9 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadząca: Urszula Nowak. Doświadczenie w skręcaniu balonów zdobyła podczas Ogólnopolskiego Konwentu Balonowego Karaoke Event Art u autorki pierwszych balonowych lekcji, właścicielki pierwszego balonowego sklepu w Polsce.

11.15-12.45 – Warsztaty tworzenia gier planszowych
Warsztaty opierają się na autorskim programie „Dziecięca matematyka” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Uczestnicy wspólnie przygotowują dużą grę planszową, poznając metody jej tworzenia. Na zakończenie w parach wykonają gry planszowe.
Wiek: od 5 do 9 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadząca: Urszula Nowak.

 

środa – 3 sierpnia
9.00-11.00 – Zajęcia artystyczno-kreatywne z elementami pedagogiki zabawy – Zakręcone warsztaty – Wielki zwierz – Kartonowe duże prace plastyczne
Malowanie i ozdabianie dużych szablonów (także 3D), tematyczne zabawy integracyjne, opowieści o wykonywanych zwierzętach, ciekawostki…
Wiek: od 7 do 12 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadząca: Ewa Jańczak

9.00-10.00 – Gniewoszki – Zajęcia plastyczno-teatralne
Podczas każdego spotkania omawiana jest negatywna emocja bądź zachowanie. 45 min. dzieci, 15 min. omówienie ćwiczeń z rodzicami. Wiek: od 4 do 10 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

10.15-11.15 – Lasse i Maja – Pamiętnik Detektywa – TAJEMNICA GALOPU
Warsztaty na podstawie książki Wydawnictwa Zakamarki. Wiek: od 5 do 9 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Ideownia Grupa Edukacyjna.

11.30-12.30 – W każdym kącie bajka siądzie… – Bajki japońskie – Niebieski motyl
Wiek: od 6 lat. Koszt: bezpłatnie. Miejsce: ośrodek kultury. Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

12.45-14.15 – W każdym kącie bajka siądzie… – Ilustracje do teatru kamishibai lub zabawy origami (uzupełnienie opowieści)
Wiek: od 6 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: ośrodek kultury.
Prowadzący: Sagan Sag – Xenia Starzyńska, Łukasz Bernady.

17.00 – Kino wakacyjneANTBOY
(prod. Dania 2014), familijny, 77 min.
Dwunastolatek zostaje ugryziony przez mrówkę i zdobywa supermoce. Wkrótce zmierzy się z czarnym charakterem. „Antboyowi” najbliżej do historii Spidermana, bo to film inicjacyjny. Pelle (Oscar Dietz) jest dwunastoletnim nerdem; introwertykiem, który nie siedzi może w ostatniej ławce, ale z nikim nie utrzymuje przyjacielskich relacji i zdarza mu się paść ofiarą dwóch szkolnych łobuzów. Typ na bohatera. Zwyczajny chłopak, który skrycie marzy o tym, żeby świat zwrócił na niego uwagę. Nic dziwnego, że to właśnie jego kłuje mrówka – uciekinierka z lokalnego korpo-laboratorium. W swoim czasie zagra ono swoją rolę, choć oczywiście nie tak polityczną i aż tak banalną, jak możemy się spodziewać, kiedy w grę wchodzi film dla najmłodszych.
Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-34281
Wiek: od 7 lat. Koszt: 5 zł. Miejsce: kino Halszka.

 

czwartek – 4 sierpnia
8.00 – Wyprawa w nieznane – WĘDRÓWKA PO OSTROWIE TUMSKIM – ŚREDNIOWIECZNY GRÓD OBRONNY – REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI
Nie sposób pominąć to miejsce na mapie wakacyjnych wycieczek w roku, w którym obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Ostrów Tumski to najbardziej magiczne miejsce Poznania, strzegące tajemnic przeszłości. W ponadtysiącletnie dzieje wpisane są tu najważniejsze momenty historii. To najstarsza części miasta – ostatnia z zachowanych wysp utworzona przez ramiona Warty i Cybiny. Dzięki pracom archeologicznym znaleziono tu fragmenty potężnych wałów drewniano-ziemnych z X w. W programie m. in. projekcja filmu 3D oraz zwiedzanie poznańskiej katedry – najstarszego zabytku miasta z 968 roku.
Wpłata i dane do ubezpieczenia (pesel!) do 29 lipca. Zgody na wyjazd dzieci do podpisania w ośrodku, poziom 3, pokój 3.2.
Zbiórka przed ośrodkiem o godz. 7.45. Przyjazd ok. godz. 15.00. Wiek: od 6 lat. Możliwość wyjazdu z opiekunem. Koszt: 22 zł.

Dodaj komentarz