(C)2013 Aleksandra Koryl, all rights reservedKomisja konkursowa w składzie: Andrzej Szozda – przewodniczący, Sławomir Kowalewski – członek i Piotr Michalak – członek, 17 czerwca 2013 r. oceniła 131 fotografii 22 autorów zgłoszonych na konkurs „Szamotuły w czterech porach roku”. Niestety czterech autorów musieliśmy zdyskwalifikować, bowiem nie wypełnili postanowień regulaminu i nie przesłali nam wydruków zdjęć, a tylko fotografie w formacie cyfrowym.
Jury zadecydowało o przyznaniu trzech nagród w gradacji od I do III oraz 9 wyróżnień.
Dodatkowo zdecydowano się wyróżnić 8 autorów, którzy nie otrzymają za te prace oficjalnego wyróżnienia, lecz ich fotografie wyeksponowano na wystawie pokonkursowej.

 

I nagroda dla Piotra Tomasza Mańczaka za nieszablonowe spojrzenie na świat. Autor na pierwszym planie pięknie przedstawił krajobraz, jednocześnie delikatnie zaznaczając kontekst miejsca którego konkurs dotyczył. Laureat potrafił stworzyć na fotografiach niepowtarzalny klimat.
II nagroda dla Marcina Draba za stworzenie fotografii, o jakiej w obecnych czasach już zapominamy. Fotografii pełnej spokoju i prostoty, które dały niepowtarzalną siłę tej pracy.
III nagroda dla Jerzego Walkowiaka za zestaw fotografii które pokazały piękno pór roku. Autor udowodnił, że w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych można zrobić wyjątkowe zdjęcia. Zachwyca jego obserwacja pór roku.

 

Wyróżnienia otrzymali:
1. Krzysztof Bukowski
2. Marcin Drab
3. Lech Kaczmarek
4. Marta Bańdurska
5. Piotr Mańczak
6. Włodzimierz Ślaski
7. Leonard Brzeziński
8. Jerzy Walkowiak
9. Ireneusz Walerjańczyk

 

Osobami, których poza wyróżnieniem, prace znalazły się na wystawie są:
Marcin Drab
Maciej Andrzejewski
Włodzimierz Ślaski
Piotr Mańczak
Damian Nowicki
Jerzy Walkowiak
Leonard Brzeziński
Jonasz Koryl

Tagi:

Dodaj komentarz