13 marca zagra w Szamotułach nietuzinkowy gość – Pustki.
Usłyszymy kawałki z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „Wydawało się” a wraz z nią dwa nowe utwory „O krok” i „Liczę do dwóch”. Na koncercie nie zabraknie również krążka „Safari” oraz innych piosenek wybranych spośród 15-letniej twórczości Pustek w nowych, koncertowych aranżacjach.

Zespół powstał w 1999 roku. Ich nazwa pochodzi od miejsca pierwszych prób – komórki zwanej kolokwialnie „pustkami”. Ich debiutancka płyta „Studio Pustki” ukazała się w drugim roku działalności. Album zebrał wtedy wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju.
W 2002 roku, doszło do zmian w składzie. Odtąd do „Pustek” wdarł się na stałe duch instrumentalnych improwizacji. W 2004 wydany został wielowątkowy, eklektyczny album “8 Ohm”, na którym oprócz standardowego rockowego instrumentarium można usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. Według samych muzyków był on wyrazem tzw. Muzyki Ściany Wschodniej. Album „Do Mi No” z przebojami „Telefon do przyjaciela”, „Tchu mi brak”, czy „Słabość chwilowa” przyczynił się do ukoronowania popularności grupy w postaci zaproszenia na Open’er Festival w Gdyni 2006.
Zespół stworzył też muzykę do filmów „Doskonałe popołudnie” w reżyserii Przemysława Wojcieszka, „Marco P. i złodzieje rowerów” w reżyserii Bodo Koxa oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu „Aelita” Protazanowa. Są także twórcami muzyki do spektakli „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, „Osobisty Jezus” i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Zespół ma też swój udział w projekcie „Wyspiański wyzwala”, poświęconym poezji Stanisława Wyspiańskiego. Kolejna płyta grupy „Koniec kryzysu”, okazała się kolejnym przełomem w karierze zespołu – nominacja do wielu prestiżowych nagród, Paszportu Polityki czy Fryderyka. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo “Pulp” uznały Pustki za zespół roku, a „Koniec kryzysu” za album roku 2008.
Album „Kalambury” tworzy 12 piosenek z tekstami poetyckimi m. in. Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego. Są to m. in. piosenki „Notes”, „Znój”, „Pożałuj mnie!” i „Wiersz o szukaniu”. Wraz z zespołem wykonują je zaproszeni goście – Katarzyna Nosowska i Artur Rojek.
Z końcem 2010 roku ukazało się pierwsze DVD koncertowe zespołu.

Posłuchaj!

Bilety w cenie 25 zł (35 zł w dniu koncertu) dostępne są w kinie Halszka, kasie ośrodka oraz on-line. Kup bilet on-line

Dodaj komentarz