Szamotulski Ośrodek Kultury jak co roku dzień po świętach proponuje rozgrzewkę w środku zimy z muzyką reggae. 27 grudnia o godz. 19.00 w kinie „Halszka” zagrają dwa zespoły: Sielska i Jafia (dawna Jafia Manuel). Bilety w przedsprzedaży kosztują 19 zł, a w dniu koncertu 25 zł. Można je kupić w kasach ośrodka i kina oraz on-line na stronie ośrodka.
Sielska jest zwycięzcą konkursu w „Ostróda Reggae Festival” i tegorocznym finalistą „Jarocin Festival”. Po zwycięstwie w konkursie „Czwórka Reggae Contest” zorganizowanym przez Program 4 Polskiego Radia zespół dołączył do grona laureatów takich jak: TABU, Raggafaya, Cała Góra Barwinków.
Zespół Jafia z Dawid Portaszem na czele, przez wielu uważany za najlepszy głos reggae w Polsce, wydał w tym roku rewelacyjny album KA-RA-VA-NA. Muzycy postanowił nie ograniczać się do roots reggae, ale połączyć wszystkie swoje inspiracje, zarówno te jamajskie, jak i te amerykańskie: soul, gospel, funk, rhythm & blues. Zmiany muzyczne zostały zaakcentowane również skróceniem nazwy z Jafia Manuel do Jafia.
sielska

Dodaj komentarz