01b_fb_cover_24final_sztaby

Szamotuły zebrały podczas WOŚP rekordową kwotę 44.581,98 złotych. To o ponad 12 tysięcy więcej niż rok temu!

10 stycznia, blisko 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach kwestowało na ulicach miast i wsi wspierając szczytny cel którym było zebranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
W ciągu poprzednich finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 650 mln złotych.
Rejestracja wolontariuszy w szamotulskim sztabie zakończyła się na początku grudnia. Zgłosiło się ponad 100 wolontariuszy z których pomocą osiągnęliśmy kolejny rekord – ponad 44,5 tysiąca złotych.
Podsumowując imprezę chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia wyniku. Dziękujemy wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie w niełatwych pogodowych warunkach. Darczyńcom dziękujemy za ofiarność. Zarówno tym zasilającym puszki kwestarskie jak i tym, którzy zechcieli sprzedać przedmioty z których dochód przeznaczyli na zbiórkę publiczną.
Za pomoc w kwestowaniu dziękujemy Kołu PCK działającemu przy ZS w Pamiątkowie oraz pani Marii Stanisławiak która po raz dwudziesty czwarty stacjonowała przy skarbonie w holu głównym.
Damianowi Majerowiczowi i Łukaszowi Zielińskiemu dziękujemy za pełne emocji prowadzenie imprezy finałowej. Dziękujemy także wszystkim czynnym jej uczestnikom.
Wśród przedmiotów znalazły się m. in. godzina w fotelu starosty, zaproszenia na kolacje i pobyty weekendowe, karnety na pływalnię, kurs jazdy konnej, warsztaty wspinaczkowe, intro nurkowe, zaproszenia na usługi fryzjerskie i kosmetykę samochodową oraz przedmioty kolekcjonerskie: piłki i koszulki gwiazd polskiej siatkówki i futbolu, smakołyki, literatura, odzież sportowa, koszulki z autografami gwiazd muzyki, lokalne maskotki i rękodzieło. Nie mogło zabraknąć także niespodzianek muzycznych i filmowych. Wśród nich zaproszenia na koncerty, pałeczki perkusisty Dżemu, plakaty z autografami, vouchery do kina i kolekcjonerskie plakaty filmu Star Wars. Najatrakcyjniejszymi przedmiotami okazały się: piłka nożna z autografami zawodników „Lecha”, koszulka Bartosza Kurka z autografami mistrzów świata '2014 w siatkówce halowej mężczyzn i plakaty z filmów Star Wars.
Dziękujemy panom: staroście Józefowi Kwaśniewiczowi, z-cy burmistrza Szamotuł Dariuszowi Wachowiakowi, przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Marianowi Płacheckiemu i radnemu Sławomirowi Kozakowi za pomoc w przeprowadzeniu sprzedaży fantów.
Dzięki Wam wszystkim udało nam się pobić kolejny rekord Orkiestry uzyskując wynik 44.581,98 złotych.
Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy: Pracownikom z BS Duszniki w Szamotułach, które zadbały by zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za relację o dotychczas uzyskanej pomocy a także za zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy finałowej, Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony Hunters dowodzonej przez Krzysztofa Małyszkę za bezpieczeństwo podczas imprezy finałowej.
Dyrekcji Gimnazjum nr 1 za umożliwienie wolontariuszom ogrzania się podczas kwestowania przy kubku gorącej herbaty. Pizzerii „Alanya Restaurant & Pub” dziękujemy za ciepły posiłek czekający na powracających wolontariuszy i obsługę sztabu. Grupie Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej 16AAB za prezentację sprzętu oraz zorganizowanie atrakcji dla najmłodszych uczestników finału a także za najlepszy wynik kwestarski.
Dziękujemy za umożliwienie zbiórki w Areszcie Śledczym (Artur Wojciechowski) oraz w szpitalu powiatowym (dyr. Remigiusz Pawelczak) oraz za podjętą próbę zorganizowania meczu charytatywnego (Maciej Lesicki i Old Boye Szamotuły).

Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy: zespołom Sama River Blues i Jurad, Orkiestrze SzOK, Formacji Hip Hop Feedback i KTT Filemon. Dziękujemy Kubie Szymańskiemu, Michałowi Bochińskiemu, Klaudii Sobolczyk, pracownikom Centrum Sportu Szamotuły i SzOK oraz wszystkim, których w podziękowaniach pominęliśmy: ).

Szamotulski Sztab: Piotr Michalak, Sylwia Firlet, Magda Prętka, Krzysztof Małyszka, Bartek Matysik, Damian Majerowicz, Rafał Krzykała, Bartek Węglewski.

2 komentarze on Rekord WOŚP w Szamotułach!

  1. jerzy pisze:

    Gratuluję organizatorom.Tak trzymać!

  2. Szok pisze:

    Dziękujemy: ).

Dodaj komentarz