Panie i Panowie | Dziewczyny i Chłopaki… jest akcja! Cudowna i bardzo szybka akcja wspierająca cel 30. Finału WOŚP
To akcja dziergania na drutach, szydełku, czy przez zaplatanie BIG-SZALA który od 24 do 30 stycznia zszywany będzie w punktach zszywania całej Polski z przekazanych przez darczyńców – rękodzielników w duchu handmade szalików o wymiarach 20/150 cm lub ich wielokrotności*. Rekordowy szal przekazany będzie na aukcję Allegro i wesprze WOŚP. Czasu jest niewiele ale przed nami długie zimowe wieczory i cały weekend. Szaliki musiałyby trafić do Sylwii w Szamotulskim Ośrodku Kultury (pokój 3.2) najpóźniej w poniedziałek rano 24 stycznia. Dołóżmy naszą cegiełkę od Szamotuł i wsi gminnych. To co, jak będzie? Wchodzimy w to? 
 
Pierwszy szal już dotarł dzięki Zofii i Tamarze Metler. Dziergały dziś do godz. 3 w nocy i oto on, na szyi Zosi. 
 
 
 
_____________
*Jeśli ktoś może wykonać więcej niż 1 szal o ww. wymiarach, prosimy by zostały zszyte (np. na okrętkę) w taki sposób aby łatwo było podzielić jego elementy. Dlaczego? Idea jest taka, aby po jego zlicytowaniu (jeśli jego nowy właściciel się zgodzi) zostanie podzielony na fragmenty 20/150 i przekazany potrzebującym. Powstaną z niego pledy, koce…
 
Do szalika – jeśli chcecie – dołączcie (choćby na karteczce) swój pseudonim, nazwę grupy, koła etc. Wtedy na wielkiej szalikowej metce znajdziecie się Wy – rękodzielnicy dziergający z sercem. Jeśli życzycie sobie by na szalu znalazło się Wasze imię i nazwisko, niezbędne będzie wypełnienie formularza Rodo – do pobrania: TUTAJ.
 
 
Więcej informacji w wydarzeniu.

Dodaj komentarz