Kolejny rekord WOŚP w Szamotułach!

Tradycyjnie już szamotulski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawiązał się przy Szamotulskim Ośrodku Kultury i to tu od listopada trwały przygotowania do jubileuszowego finału. Tutaj prowadzony był nabór na wolontariuszy, którzy w minioną niedzielę 15 stycznia kwestowali na ulicach Szamotuł oraz podczas imprezy finałowej dla wspólnej, pięknej idei Jurka Owsiaka.
Dzięki wolontariuszom i darczyńcom pobiliśmy kolejny rekord wielkiego szamotulskiego kwestowania! Ba, tak dobrego wyniku nie osiągnął żaden ze Sztabów powiatu!
Podsumowując imprezę dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia fenomenalnego wyniku 71.329,19 zł. Dziękujemy wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie oraz dzielnie oczekujących w kolejce do rozliczenia. Na terenie Sztabu zarejestrowaliśmy ich 114. W całej Polsce kwestowało blisko 120 tysięcy wspierających szczytny cel wolontariuszy. Celem tegorocznej akcji było zbieranie środków dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Za pomoc w kwestowaniu dziękujemy Kołu PCK działającemu przy Zespole Szkół w Pamiątkowie z Agnieszką Wozowską na czele, którego wynik kwesty stanowi prawie 11 % ogólnej sumy zbiórki.
Dziękujemy darczyńcom za zasilania puszek i udział w licytacjach. Dziękujemy ofiarodawcom za przekazanie do Sztabu cennych przedmiotów, zaproszeń i voucherów na realizację usług. Wśród nich znalazły się m. in. rejs po szwedzkim archipelagu wysp, śniadania i kolacje, vouchery konsumpcyjne i pobyty weekendowe, karnety na usługi sportowe i rekreacyjne, kursy jazdy konnej, przewóz osób, usługi fryzjerskie, rehabilitacyjne, kosmetyczne (także kosmetyka, klimatyzacja i przeglądy pojazdów), usługi informatyczne, ubezpieczeniowe, sesje fotograficzne. Także przedmioty kolekcjonerskie – piłki i koszulki gwiazd polskiego i światowego futbolu (m. in. koszulki z autografami Fabiańskiego, Lewandowskiego, piłki z autografami Jerzego Dudka, reprezentacji Polski i KKS Lech), gwiazd siatkówki i tenisa (m. in. piłka z autografami Muszynianka Muszyna i koszulka Skorupy). Banknoty kolekcjonerskie, godzina w fotelu starosty, orzełek senatorski. Torty i inne smakołyki, literatura, odzież, zawsze cieszące się ogromnym zainteresowaniem lokalne maskotki, klocki i rękodzieło. Nie zabrakło także niespodzianek muzycznych, kabaretowych, filmowych i sportowych. Wśród nich zaproszenia na koncerty i do kina, kolekcjonerskie plakaty Star Wars, gadżety WOŚP, karty fanowskie, plakaty z autografami i wiele innych.
Najcenniejszą wartościowo wśród licytowanych przedmiotów była podarowana przez Michała Karwackiego drukarka (wartość ~11.000 zł) wylicytowana na kwotę 2.300 zł. Zlicytował ją darczyńca samochodu Fiat FSO Cinquecento z 1993, zlicytowanego za 700 zł – Chudy Skup Aut Szczuczyn. Najatrakcyjniejszym ze sportowych gadżetów natomiast okazała się koszulka Zlatana Ibrahimovica z Barcelony z 2009 roku z autografem i certyfikatem zgodności, zlicytowana za kwotę 1.000 zł, ofiarowana przez 12-letniego Adasia Paczkowskiego – relacja z licytacji.

Ogromne podziękowania za pełne emocji prowadzenie „licytacji” oraz imprezy finałowej należą się Waldemarowi Borowiakowi i Damianowi Majerowiczowi. Staroście Józefowi Kwaśniewiczowi, burmistrzowi Włodzimierzowi Kaczmarkowi, radnym Jerzemu Najderkowi – zastępcy przewodniczącego Rady Miasta i Gminy oraz Sławomirowi Kozakowi dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu „licytacji”.
Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy. Pracownikom BS Duszniki w Szamotułach, paniom Renacie Napierała i Żanecie Wolniak z Centrum Sportu, którzy zadbali by zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za relację z dotychczas uzyskanej pomocy a także za zorganizowanie pokazu ratownictwa i zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy finałowej. Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony LION za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy finałowej oraz nocny konwój do banku.
Firmie Inbag Szamotuły za sponsoring i umożliwienie kwestowania na terenie galerii, Chacie Alchemika za udostępnienie lokalu i poczęstunek podczas kwestowania, pizzerii „Alanya Restaurant & Pub” za ciepły posiłek czekający na powracających wolontariuszy. Grupie Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej 16AAB, Garden Party&Event’s Michała Spychały, Tomaszowi Drabowi, Grupie „Szamotulimy” i Natalii Kapłon dziękujemy za zorganizowanie atrakcji podczas imprezy finałowej.

Wreszcie składamy podziękowania dla wszystkich którzy zadbali o artystyczne uatrakcyjnienie imprezy. Zespołom Sama River Blues, Krzysztofowi Pawlakowi – „Alle-gro”, Zippiemu i Mxonowi i grupie z Zakładu Poprawczego w Poznaniu a także formacji hip-hop Feedback i Sekcji Baletowej SzOK. Dziękujemy Jackowi Kucnerowiczowi – gospodarzowi imprezy finałowej, Magdzie Prętkiej, Bartkowi Węglewskiemu oraz pracownikom Szamotulskiego Ośrodka Kultury i Centrum Sportu oraz wszystkim, których w podziękowaniach pominęliśmy: ).

_________________
Organizatorzy:
Sztab w Szamotułach
Miasto i Gmina Szamotuły
Zespół Szkół Nr 3 w Szamotułach
Szamotulski Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz