Pomimo fatalnej pogody, ulewnego deszczu i meczu piłkarskiego Irlandia – Polska do kina „Halszka” przybyli fani, którzy uwielbiają legendę bluesa Erica Claptona.

Muzyka Erica Claptona za sprawą Poznańskiej Formacji – CNN Headline Blues wprowadziła nas w świat naszej MŁODOŚCI. Ich muzyka trafiła do wszystkich miłośników bluesa.
Publiczność w Szamotułach umiała docenić piękno zawarte w prostocie tego fenomenalnego stylu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Hubert Kulikowski grający na gitarze solowej, wykonujący w perfekcyjny sposób utwory Claptona. Pozostali muzycy: pianista, gitarzysta, perkusista oraz grający na instrumentach perkusyjnych i harmonijce ustnej Wiesław Szymańczak tworzyli wspaniały klimat i razem z nimi mogliśmy naprawdę poczuć bluesa.
Wspomnę jeszcze o młodej wokalistce, która nie tylko dodawała uroku ale także dobrego smaku. Ta młoda osoba to Anna Jankowska. Początki muzycznej kariery sięgają czasów, kiedy to Anna brała udział w programach „Droga do gwiazd” i w I edycji „Idola”. Potem szkoła muzyczna na Solnej w Poznaniu i wymarzone studia. Anna Jankowska warsztat wokalny doskonaliła pod okiem najlepszych profesorów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Nad jej rozwojem pieczę sprawowała sama Anna Srerafińska. Wrażliwość muzyczną młodej artystki można było poczuć w osobliwych interpretacjach. Piękne, brawurowo zharmonizowane brzmienie.
Myślę, że wszyscy, którzy skorzystali z naszego zaproszenia, nie zawiedli się. Muzycy kilkakrotnie bisowali, a wychodzący ludzie mówili „więcej takich koncertów”. Zespół do naszego miasta przyjechał dzięki  Zbigniewowi Francuzikowi, którego korzenie sięgają Szamotuł.
Tekst . A.Słomińska

Tagi:

Dodaj komentarz