Zachęcamy do udziału w najbliższych seansach Kina Halszka 09-13 lipca

seanse: godz. 14.00 i 16.30

RAYA I OSTATNI SMOK

 

Reżyseria: Don Hall, Carlos López Estrada
Scenariusz: Adele Lim, Qui Nguyen
Gatunek: animacja/komedia/przygodowy
Produkcja: USA
Czas trwania: 114 min.

Opis filmu: „Raya i ostatni smok” zabiera nas w ekscytującą, epicką podróż do fantastycznego świata Kumandry, w którym dawno, dawno temu ludzie i smoki żyli razem w harmonii. Kiedy złe siły zagroziły tej krainie, smoki się poświęciły, aby ocalić ludzkość. Obecnie, czyli 500 lat po tym wydarzeniu, to samo zło powraca. Samotna wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie. Podczas swojej niezwykłej podróży Raya nauczy się jednak, że do ratowania świata będzie potrzebowała nie tylko smoka, ale też pracy zespołowej i wzajemnego zaufania.
/opis dystrybutora/

seans: godz. 19.00

SUPERNOVA

 

Reżyseria: Harry Macqueen
Scenariusz: Harry Macqueen
Gatunek: dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Czas trwania: 93 min.

Opis filmu: Przepiękna historia miłosna ze zdobywcą Oscara Colinem Firthem i nominowanym do Oscara Stanleyem Tuccim w rolach głównych. 
Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

Głosy prasy:

„Piękny, czuły, złamie wasze serca na pół”
Devon Ivie, Vulture

„Najpiękniejsza historia miłosna ostatnich lat”
Liam Hess, Vogue

„Wzruszająca eksplozja czułości”
Jessica Kiang, Sight and Sound

„Opowieść o prawdziwej potędze miłości”
Max Geo, Observer

„Wspaniałe, dojrzałe, pełne uczucia kreacje Colina Firtha i Stanleya Tucciego”
Peter Bradshaw, The Guardian

/opis dystrybutora/

seans: godz. 21.00

SWEAT

 

Reżyseria: Magnus von Horn
Scenariusz: Magnus von Horn
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska, Szwecja
Czas trwania: 100 min.

Opis filmu: „Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów.
komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes

„Sweat” opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

„Sweat” w reżyserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. To także zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy „objawieniem polskiego kina”, czego potwierdzeniem okazały się aż 3 statuetki na festiwalu w Gdyni. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukował Mariusz Włodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcję „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej.

/opis dystrybutora/

Dodaj komentarz