Klub Przedszkolaka (dotąd zwany Klubem Malucha) to 160 minut (ponad 2,5 godz.) zajęć rozwojowych w tygodniu co daje 640 minut (ponad 10 godzin) w miesiącu (4 tyg.) za jedyne 60 zł miesięcznie.

W programie: zajęcia plastyczne z elementami sensoplastyki, muzyczno-rytmiczne oraz nauka języka angielskiego przez zabawę. Dzieci mają tu okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętności manualne. Wspieramy rozwój i kreatywność maluchów. 

 

Zapisy: Jolanta Skowronek, tel. 605 299 412

PROWADZĄCE:
Jolanta Skowronek: Plastyka (2x w tyg. po 40 min.) i sensoplastyka
Anna Kłaczkiewicz: Zajęcia muzyczno-rytmiczne (40 min. w tyg.) 
Adrianna Jankowiak: Język angielski (40 min. w tyg.)

 

WIEK: od 4 do 6 lat

KOSZT: 60 zł miesięcznie za całość

ZAJĘCIA:
poniedziałek i środa, godz. 16.00-17.30 – dzieci w wieku 5-6 lat
wtorek i czwartek, godz. 16.00-17.30 – dzieci w wieku 4 lat
Pierwsze zajęcia w sezonie 2021/2022 – 6/7 września

 

 

Historia klubu

Pierwsze zajęcia w Klubie odbyły się w 1991 r. Maluchy w wieku 4-6 lat otrzymują gruntowne na swym poziomie naukowym wykształcenie plastyczne, muzyczno-rytmiczne podstawy języka niemieckiego. Za cel zajęć obrano przygotowanie osobowości dzieci oraz przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Maluchy mają okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Uczą się zdobywać „dobre” doświadczenia.Plastyka uczy wrażliwości na piękno otaczającego nas świata dlatego jest tak ważnym elementem w życiu każdego dziecka, pobudza wyobraźnie tworzenia. Maluchy na zajęciach z plastyki rysują i malują. Wykonują prace posługując się patykiem, tuszem, flamastrem, świecą, węglem, kredą itp. Uczą się właściwie i bezpiecznie posługiwać narzędziami pomocniczymi (m. in. nożyczkami, gwoździami i patykami). Wykonują proste wydzieranki, wycinanki, malują klajstrami i patykami. Rzeźbią (glina, ciasto solne, plastelina) tworząc kompozycje z różnych materiałów.Rytmika rozwija poczucie rytmu, niezdarne początkowo próby sceniczne stają się z czasem płynne, nabierają wdzięku i lekkości. Rytmika uwrażliwia na rytm, ma istotny wpływ na rozwój muzykalności i wrażliwości najmłodszych. Dzięki prostym instrumentom (trójkąty, grzechotki, kołatki, tamburyna) maluchy mogą poczuć się muzykami na wielkiej scenie. Rytmika wpływa na zrozumienie i umiejętność przeżywania innych dziedzin sztuki przede wszystkim teatru i sztuk plastycznych.Język niemiecki w klubie z uwagi na to, że dzieci nie potrafią jeszcze pisać i czytać ogranicza się do metod obrazkowych i werbalnych. Jest to wstępny, czysto zabawowy proces zapoznawania się z językiem. Poznane wierszyki, piosenki, zabawy oraz osłuchanie się z obcą wymową stanowią solidną podstawę do dalszej nauki.Najmłodsze pociechy nie tylko biorą udział w w/w zajęciach ale także pod kierunkiem opiekunów przygotowują imprezy okolicznościowe z takich okazji jak: Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka itp.

Dodaj komentarz