Forma zajęć: cotygodniowe godzinne spotkania, na których zapoznajemy się z wzornikami liter w różnych stylach. Przez ich wypełnianie przy pomocy wskazówek prowadzącej uczymy się posługiwać odpowiednimi narzędziami i odpowiednio konstruować litery tak, aby osiągnąć założenia określonych stylów. Aby osiągnąć najlepsze efekty zaleca się również pracę w domu.  

Poziom zaawansowania: zapraszamy początkujących, a także tych co już zdążyli spróbować kaligrafii, ale chcieliby rozwinąć i rozszerzyć swój warsztat poprzez regularne ćwiczenia.

Cel zajęć: opanowanie narzędzi takich jak stalówka ostra, stalówka szeroka, brushpen, pędzel. Każde narzędzie poszerza kaligraficzne możliwości stylistyczne.

 

Zapisy i płatność u prowadzącej

PROWADZĄCA: Maria Halamska (Kuzioła), tel. 513 901 310

WIEK: od 12 lat, młodzież i dorośli

KOSZT: 100 zł miesięcznie
+ koszt narzędzi do wyłącznego użytku (każdy pracuje na swoich ze względu na indywidualne zużywanie się stalówek, pędzli, markerów). Są to koszta pojawiające się przy rozpoczynaniu nowego stylu, które można ominąć jeżeli ktoś już posiada swój sprzęt. 

ZAJĘCIA:
środa, godz. 17.30-18.30 – grupa początkująca
Pierwsze zajęcia w sezonie – 16 lutego 2022
środa, godz. 18.30-19.30 – kontynuacja
Pierwsze zajęcia w sezonie 2021/2022 – 8 września 2021

 

Prowadząca: Maria Halamska (Kuzioła), absolwentka projektowania graficznego Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego w pracowni Projektowania Litery.