W niedzielę 4 października na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbędzie się kolejna edycja „Seniorady”. Do tej pory impreza odbywała się w maju w plenerze.
Organizatorzy zapraszają najpierw na godz. 15.00 do hali „Nałęcz”. Tam odbędą się warsztaty artystyczne: garncarstwo, biżuteria artystyczna, malowanie na folii, wikliniarstwo; warsztaty rekreacyjne: nordic walking, tańce w kręgu, zabawy z chustą Klanza oraz warsztaty pieczenia chleba. Będzie też sekcja poradnicza: pomiar cukru we krwi, pomiar składu ciała, pomiar CO w wydychanym powietrzu. Szpital powiatowy zorganizuje badanie ciśnienia, pokaz ratownictwa i spirometrię. Będą też stoiska informacyjne PCPR, OPS, Sanepidu i UTW. Dla najmłodszych przygotowano kącik malucha z grami i zabawami.
O godz. 17.00 w pobliskiej auli odbędzie się koncert operetkowy „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Hals” z Gdyni. Wstęp na koncert będzie za okazaniem zaproszeń dostępnych w Szamotulskim Ośrodku Kultury i Starostwie Powiatowym.
Organizatorzy: Fundacja ESPAR 50 +, Szamotulski Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Miasto i Gmina Szamotuły.

 

Dodaj komentarz