Seniorzy z Klubu Seniora działającego w Szamotulskim Ośrodku Kultury wyjechali w miniony piątek na trzydniową wycieczkę do Ustronia Morskiego.
Kołobrzeska latarnia morska znajduje się w pobliżu portu, wznosząc się na wysokość 26 metrów. Ze szczytu podziwiać można malownicze okolice. Natomiast w podziemiach latarni znajduje się Muzeum Minerałów. Tam też seniorzy skierowali swoje kroki. Wewnątrz podziwiali krystaliczne, cięte i szlifowane minerały z całego świata. Zostały zebrane m.in. w Maroku, Rosji, Brazylii i na Madagaskarze. Bogactwo, oryginalność i niezwykłość – tak kolorów jak i kształtów, były niezwykłe.

Z nabrzeża pasażerskiego przy latarni morskiej w porcie Kołobrzeg wyruszyli repliką statku Wikingów w rejs po Bałtyku. Atrakcją Kołobrzegu jak i Ustronia Morskiego jest nadbałtyckie położenie charakteryzujące się  mikroklimatem o właściwościach leczniczych. To właśnie stanowiło dla naszych seniorów nieocenioną atrakcję.  W niedzielę natomiast udali się do pobliskiego Rusowa,  aby pospacerować po Parku Podworskim i uczestniczyć w  mszy św. w czternastowiecznej świątyni. Kościółek jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu.
Wspaniała słoneczna pogoda spowodowała u wszystkich klubowiczów przypływ dobrego i pogodnego nastroju. A to było gwarancją udanego trzydniowego wypoczynku.
Wyjazd został dofinansowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz