Po nieplanowanej przerwie wywołanej wszechobecną pandemią, nasi seniorzy – członkowie Klubu Seniora działającego przy Szamotulskim Ośrodku Kultury, w końcu mogli wyjechać by cieszyć się wspólnym czasem w odległej Krynicy Morskiej.

Wyjazd zorganizowany przez SzOK oparty był na licznych wycieczkach do miejsc ciekawych, historycznie istotnych, a co najważniejsze niezwykle urokliwych.

– Na początek zwiedziliśmy Gdańsk. Wyjątkowe wnętrza zabytkowego ratusza olśniewały swym nieopisanym pięknem. Pogoda sprzyjała spacerom po ulicy Długiej o czym świadczyć mogą pamiątkowe zdjęcia. Kolejne dni to kolejne turystyczne wyzwania. Popłynęliśmy Kanałem Elbląskim szlakiem trzech pochylni. Nasz statek naprzemiennie płynął i wynurzał się z wody niesiony przez specjalnie do tego przygotowaną platformę. Zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, co z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o żyjących tu ludzi, ich pracy i zwyczajach. Podczas czwartego dnia wycieczki, po drugiej stronie Zalewu Wiślanego czekał na nas zabytkowy Frombork. Dzięki opowieściom przewodnika, lepiej poznaliśmy nie tylko tajemnice miasta, ale także Mikołaja Kopernika, który to tam został odnaleziony i tam ponownie pochowany. Zwieńczeniem intensywnej peregrynacji był Malbork. Wspaniały zamek krzyżacki z XIII w. leżący nad brzegami Nogatu, odkrywał swoje wdzięki radując serca seniorów. Kunszt i rozmach zabudowy architektonicznej, a także duch historii, którym był od zawsze przesiąknięty, sprawiły, że choć na chwile wszyscy cofnęliśmy się w czasie. – relacjonuje Piotr Witoń, opiekun Klubu Seniora SzOK.

 

Dodaj komentarz