Szamotulski Ośrodek Kultury już po raz czwarty był organizatorem konkursu dla najmłodszych dzieci pt. WIERSZOWANIE SKRZATÓW. Tym razem dzieci zmierzyły się z tekstami Danuty Wawiłow.

Danuta Wawiłow była poetką, prozaikiem, tłumaczką tekstów, autorką słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, widowisk teatralnych. Poetka uważała, że książka w życiu dziecka odgrywa ogromną rolę i kontakt z nią powinien zacząć się jak najwcześniej. W utworach poetki dziecko dominuje nad dorosłym i to ono ukazuje jak mądrze przeżywać świat. Tej mądrości doświadczyliśmy w miniony czwartek 12 kwietnia w 24 dziecięcych prezentacjach w ośrodku kultury. Jury konkursowe w składzie: Jan Janusz Tycner – przedstawiciel WBP i CAK w Poznaniu, Romana Cyprowska z Biblioteki Publicznej w Szamotułach i Aleksandra Słomińska z ośrodka kultury – przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I NAGRODA – JAKUB JORDANEK SP nr 3 Szamotuły

trzy równorzędne drugie NAGRODY:

KORNEL BOŻYCZKO – SP Przyborowo

KRZYSZTOF JUJECZKA – SP nr 2 Szamotuły

ZUZANNA SNOPEK – SP Otorowo

i dwie równorzędne trzecie NAGRODY:

JUSTYNA SZYPICA – SP Baborowo

MAKSYMILIAN WOLNICKI – SP Przyborowo

Wyróżnienia otrzymali:

Marta Dyzert SP nr 1, Nicola Stieler SP Koźle, Marta Sołtysiak i Bruno Starosta SP nr 3, Aleksandra Brzoska – SP Pamiątkowo i Eryk Nowak –SP Baborowo.

Laureaci otrzymali w nagrodę książki autorstwa Danuty Wawiłow, które w towarzystwie jury wręczał dyrektor ośrodka Piotr Michalak. Na dzieci czekały też słodkie niespodzianki: czekolada na gorąco i w tabliczkach.

 

Dodaj komentarz