Scena przy Gościńcu Sanguszko 31 lipca od godz. 19 będzie gościła młodzież oraz kadrę – uczestników trwających właśnie warsztatów artystycznych organizowanego przez Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Posnaniensis już po raz piąty. Spektakl muzyczny jest jednym z etapów projektu.
W Szamotułach usłyszymy wiele znanych utworów z musicali „Rent”, „Upiór w operze”, „West Side Story”, „Wicked” oraz standardy muzyki rozrywkowej, muzykę filmową i polskie przeboje!
Opiekę merytoryczną i programową nad projektem sprawuje Barbara Tritt, sopranistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Partnerem organizacyjnym jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

Projekt skierowany był do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z dziedziny śpiewu i aktorstwa z Kórnika, Poznania i Szamotuł. Pierwszym jego etapem były odbywające się w ośrodkach kultury jednorazowe próbne warsztaty pokazowe. W warsztatach zorganizowanych w SzOK udział wzięli podopieczni Pawła Bączkowskiego, prowadzącego sekcję wokalno-instrumentalną SzOK (Robert Rosada, Julianna Sroka-Kierończyk) oraz uczestnicy V edycji konkursu “Szamotuły – miejsce dla talentów” (Joanna Gendera, Monika Kijek i Joanna Majchrzak).
Podczas zajęć uczestnicy po wspólnym rozśpiewaniu wykonywali ćwiczenia wokalne, pracowali nad emisją i dykcją. Każdy z nich miał okazję na indywidualny wokalny pokaz i jego profesjonalną “krytykę”.
Kolejnym etapem projektu są właśnie wakacyjne warsztaty artystyczne. Ich program obejmował: śpiew solo i w zespole, improwizację, dykcję, aktorstwo i taniec oraz profesjonalną sesję nagraniową każdego z uczestników warsztatów. Do wakacyjnych warsztatów artystycznych przystąpiła Joanna Majchrzak i to ją jako jedyną naszą reprezentantkę zobaczymy już 31 lipca o godz. 19 w Szamotułach.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz