Sukces pary z Klubu Tańca Towarzyskiego „Filemon” działającego w Szamotulskim Ośrodku Kultury. Tomasz Drożdżyński i Paulina Kurowska wywalczyli wyższą D klasę taneczną.
Zmaganiom najlepszych amatorskich par tanecznych przyglądać się było można od rana do późnego wieczora w niedzielę 2 marca podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Grand Prix Środy Wielkopolskiej. W turnieju wzięło udział 37 klubów. Sędzią głównym był prezes oddziału Wielkopolskiego – Grzegorz Kałmuczak. Turniej prowadzili Iwona Pavlovic i Krzysztof Czapliński.
Szamotulski Klub Filemon dzielnie reprezentowali w kat. 12-13 lat: Tomasz Drożdżyński i Paulina Kurowska oraz Jan Klemenski i Kamila Gmurowska, w kat. 14-15 lat: Adrian Dyka z Joanną Pawłowską a w kat. pow. 15 lat: Szymon Adamczak i Jagoda Miga. Wszystkie pary zaprezentowały się w ośmiu tańcach (standard i latino).
Na największe gratulacje zasłużyli Tomasz Drożdżyński i Paulina Kurowska. Zwieńczeniem ich wysiłku, wielu godzin na parkiecie, udziału w 16 turniejach w myśl tanecznej pasji jest zdobycie wyższej klasy tanecznej. Tym samym para podnosi sobie poprzeczkę. Aby osiągnąć kolejną C klasę ma przed sobą walkę o pięć miejsc na podium i 200 punktów turniejowych.
Niewiele brakuje też innej parze – Szymonowi Adamczakowi i Jagodzie Miga, której do zdobycia D klasy potrzeba tylko dwóch miejsc na podium. Trzymamy kciuki.
Działający od prawie 30 lat Klub Tańca Filemon to jeden z najbardziej prestiżowych klubów tańca w Wielkopolsce. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Wszystkim uczestnikom ostatniego turnieju ale i tych, w których brali udział w międzyczasie, serdecznie dziękujemy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dodaj komentarz