Jest nam niezwykle miło poinformować o sukcesie sekcji fotograficznej działającej w SzOK Szamotulski Ośrodek Kultury
 
 
W prestiżowym wielkopolskim konkursie fotograficznym pn. Wielkopolska Press Photo organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Poznaniu prowadzący sekcję i klub fotograficzny Tomasz Koryl otrzymał wyróżnienie w kategorii „Człowiek i jego pasje” za zestaw zdjęć „Dla córki na 18 urodziny”. Natomiast w kategorii „Przyroda i ekologia” wyróżnienie otrzymała Iwetta Kaczmarek z sekcji fotograficznej za zdjęcie „Rzekotka drzewna”. W tej samej kategorii na wystawie pokonkursowej znalazło się jeszcze jedno zdjęcie Tomasza Koryla „Przed odlotem”.
 
Warto dodać, że na tegoroczną edycję konkursu Wielkopolska Press Photo wpłynęło 1397 zdjęć: 285 zdjęć pojedynczych oraz 1112 zdjęć w 162 zestawach nadesłanych przez 91 autorów w pięciu kategoriach tematycznych. Wśród wyróżnionych znalazł się też zapalony szamotulski fotograf Piotr Mańczak.
 
 
Obszerną relację zdjęciową można obejrzeć na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu – galeria WPP 2019.
 
 
Katalog zdjęć konkursowych Wielkopolska Press Photo dostępny jest pod adresem https://static.wbp.poznan.pl/att/FOTOGRAFIA/katalogi/2019/KATALog-int.pdf
 

Dodaj komentarz