W dniach 23-30 lipca Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” odwiedził Węgry. Uczestniczył tam w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym – International County Wandering.

Było to bardzo ciekawe wydarzenie ponieważ festiwal miał charakter wędrowny .Zespół miał bazę noclegową w Roszke, a koncertował w okolicznych miastach.

Poza ZF „Szamotuły” na festiwalu pojawiły się takie zespoły jak Orkiestra Dęta OSP Lubartów, Goi-Alde Dantza Taldea – Basque z Hiszpanii, Podhorčan Folk Dance Group ze Słowacji, Baris Manco Avcılar Cultural Center Folk Dance Group z Turcji.

Zespół miał okazję obserwować folklor i kulturę innych narodowości, nawiązywać kontakty i przyjaźnie.

W pierwszym dniu festiwalu zespół pojechał do Morahalom, aby wystąpić na termach.

Drugi dzień tancerze i muzycy spędzili w Szeged, a następnie udali się na uroczysty przemarsz, po którym wystąpili przed sporą publicznością. Szamotulskie stroje, śpiewy, muzyka sprawiały, że ludzie bardzo mile i entuzjastycznie witali cały Zespół. Festiwalowe wydarzenie było nagrywane przez węgierską telewizję.

Kolejny dzień festiwalu Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” spędził w Szentes. Koncert, pomimo ogromnego upału, wszyscy widzowie nagrodzili gromkimi oklaskami.

W ostatnim dniu festiwalu Zespół miał wystąpić w Kiszombor. Niestety wichura i ulewny deszcz spowodowały, że występ nie doszedł do skutku.
Oto zdjęcia z całego festiwalu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.385430538179547.93737.321356991253569&type=3

Dodaj komentarz