Koncertem Korteza w sobotę 23 stycznia Szamotulski Ośrodek Kultury rozpoczął tegoroczny sezon koncertów znanych artystów.
SzOK jest jedynym ośrodkiem w Wielkopolsce, który robi koncerty co tydzień przez cały rok. W minionym roku odbyło się aż 53 muzycznych imprez i prawie wszystkie wypełniły po brzegi kino „Halszka”. Można było oklaskiwać takich artystów jak np. Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Szymon Wydra, czy Adam Nowak z „Raz, Dwa, Trzy”. Entuzjazm wzbudzili min.: Organek, Mela Koteluk, Skubas, Dezerter, czy Cree. – Mieszkańcy nie tylko z naszego powiatu wiedzą, że w Szamotułach mają szansę na udział w koncercie najważniejszych polskich artystów. Często zespoły pojawiają się w ramach tras koncertowych promujących ich najnowsze płyty. Mamy już swoją dobrą markę zarówno wśród publiczności, jak i zespołów. Artyści rozpoznają już to miejsce na koncertowej mapie Polski. Kojarzą je ze świetną publicznością, miłą, kameralną atmosferą i dobrą organizacją – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Tegoroczny sezon koncertowy zainaugurował Kortez, na którego bilety sprzedały się… w kilka godzin! Do kwietnia SzOK planuje koncerty m. in. Macieja Maleńczuka (bilety zostały już wyprzedane), Katarzyny Groniec, zespołów: Pustki, czy Lao Che oraz kabaret „Koń Polski”. – Konsekwentnie realizuję zasadę, że dla każdego coś dobrego, więc co tydzień gramy inne klimaty muzyczne – wyjaśnia Piotr Michalak.

Dodaj komentarz