Kolejna odsłona znanych artystów
Aż dwanaście koncertów odbyło się w ramach „Letnich Koncertów Szamotulskiego Ośrodka Kultury”. Od 19 września ośrodek startuje w cotygodniowymi koncertami w sali.
Od końca czerwca do 30 sierpnia Szamotulski Ośrodek Kultury zorganizował w letniej scenerii dawnego klasztoru franciszkańskiego oraz na terenie zamku Górków przy gościńcu „Sanguszko” 12 koncertów. Cykl ten rozpoczął się od występu Grażyny Łobaszewskiej z zespołem. Było wiele zagranicznych akcentów w wykonaniu: brytyjskiej damy bluesa Dani Wilde, ukraińskiego skrzypka z Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, rosyjskiego trębacza i wokalisty z Samokhin Band oraz francuskiego gitarzysty Gabriela Bianco w ramach festiwalu „Akademia Gitary”. Zagrali też lokalni artyści, czyli Paweł Bączkowski, Orkiestra SzOK i największe odkrycie tego sezonu muzycznego, czyli Sama River Blues.
– Nie odpuszczamy tempa i już od 19 września zapraszamy na cotygodniowe koncerty w sali kinowej. Rozpoczniemy od akustycznego koncertu Marka Piekarczyka z TSA – zapowiada Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Plan koncertów jest tak przygotowany , aby każdy znalazł coś dla siebie. Będą więc różne gatunki muzyczne, od rocka, przez hiphop po reggae. Wspólną cechą artystów którzy u nas wystąpią jest to, że są znani szerokiej publiczności, jak na przykład Adam Nowak z „Raz, Dwa, Trzy”, Janusz Radek, czy „The Dumplings”.
Tak było na koncertach latem.

Koncerty jesień/zima Szamotulskiego Ośrodka Kultury

19 września, godz. 19.00 – Marek Piekarczyk akustycznie
Wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 36 lat. W ‘81r. został wokalistą grupy TSA, która została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Zespół koncertował w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W latach 1986-1989 M. Piekarczyk współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Super Star „. Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą. W październiku 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”. Od lutego 2013 roku występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów. Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”. W listopadzie 2014 r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”.
Bilety w przedsprzedaży 39 zł, w dniu koncertu 49 zł.

25 września, godz. 19.00 – „Tango Fogg – zapomniana piosenka” w ramach XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
„Tango Fogg” to zupełnie nowy projekt doświadczonych scenicznie artystów, będący wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci. Pięknie wyśpiewane melodie i teksty piosenek przez aktora Radosława Elisa oraz „swingowe brzmienie” kwartetu instrumentalnego przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania. Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. – Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat – mówi Michał Fogg.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

9 października, godz. 19.00 – Janusz Radek

Janusz Radek – wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Nagrał siedem solowych płyt. Podczas koncertu w Szamotułach zaśpiewa swoje największe przeboje.

Bilety w przedsprzedaży 29 zł, w dniu koncertu 39 zł.

18 października, godz. 19.00 – Face2Face
Face2Face to grupa założona przez Basię Szelągiewicz (skrzypce) i szamotulanina Darka Tarczewskiego (instrumenty klawiszowe, śpiew). Klasyczne korzenie przenikają się w ich twórczości z muzyką popową, rockiem i jazzem. Po owocnej współpracy z takimi artystami jak: Ray Wilson (ex Genesis), Robert Roberson, Maciej Maleńczuk, Perfect, Stiltskin, Eleni, Marla Blumenblatt, Kasia Wilk, Sylwia Grzeszczak, Liber, Zbigniew Górny Band, Aleksander Maliszewski Band – Basia i Darek postanowili utworzyć własny zespół. Połączenie wyrazistych melodii i wyrafinowanych partii instrumentalnych, to znak rozpoznawczy Face2Face. Zespół kończy pracę nad nowym albumem, który wydany zostanie przez Agencję Polskiego Radia.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.

24 października, godz. 19.00 – Piotr Machalica – „Koncert na 25-lecie…bynajmniej”. Koncert charytatywny „Rotary Club Szamotuły”
W repertuarze tego koncertu znajdują się piękne i niezmiennie aktualne piosenki autorstwa wybitnych postaci, m.in. Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Johnny’ego Casha, Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa czy Edwarda Stachury. W programie usłyszymy takie utwory jak I’m your man, Walk the line, Remedium, Słynny niebieski prochowiec (i inne). Cały koncert śpiewany jest w języku polskim (w przekładach Młynarskiego, Wołka, czy Zembatego). Wystąpi zespół w składzie: Piotr Machalica (śpiew), Michał Walczak (gitara akustyczna), Krzysztof Niedźwiecki (gitara akustyczna), gościnnie Adam Machalica (harmonijka ustna).
Cegiełki upoważniające do wstępu będą dostępne tylko przed koncertem. Ośrodek kultury jest współorganizatorem koncertu.

28 października, godz. 18.00 – Operetka „Przeboje muzyki wiedeńskiej”
Bilety w cenie 19 zł.

30 października, godz. 19.00 – Adam Nowak i Akustyk Amigos
Jest to solowy, akustyczny projekt Adama Nowaka z zespołu „Raz, Dwa, Trzy” oraz Karima Martusewicza z zespołu „Voo Voo” i Jarka Trelińskiego z „Raz Dwa Trzy”. Na koncercie można więc spodziewać się wielu niespodzianek, łączących wspólne doświadczenia artystów, ich dotychczasowe dokonania jak i zupełnie nowe, często prapremierowe wykonania utworów Adama Nowaka. Piosenki te w niedalekiej przyszłości znajdą miejsce na autorskiej, solowej płycie Adama Nowaka. – Pomysł na wspólne muzykowanie powstał pod koniec roku 2013. Najzwyczajniej w świecie lubimy się towarzysko, dobrze się ze sobą czujemy, również artystycznie. W związku z tym postanowiliśmy przenieść te miłe doznania na scenę, a w niedalekiej przyszłości na płytę – tłumaczy Adam Nowak.
Podczas koncertu zagrają zarówno nowy repertuar do tekstów Adama Nowaka, ale także Młynarskiego, Grechuty, a nawet i Herberta. W programie znajdą się też utwory z repertuaru „Raz, Dwa, Trzy” i Voo Voo” w specjalnych akustycznych aranżacjach.

Bilety w przedsprzedaży 39 zł, w dniu koncertu 49 zł.

8 listopada, godz. 19.00 – Natalia Niemen
Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhythm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. W kameralnym koncercie artystka wykona m.in własne kompozycje i wybrane utwory twórców bliskich jej sercu (m.in. Czesława Niemena).

Bilety w przedsprzedaży 39 zł, w dniu koncertu 49 zł.

14 listopada, godz. 19.00 – The Dumplings
Laureaci nagrody „Fryderyk” w kategorii Debiut roku za 2014 rok. Ich muzyka to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów. Premiera albumu „No Bad Days” w maju 2014 zbiegła się z koncertami w Anglii na festiwalach Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton i Londynie. Płyta promowana była koncertowo przez całe lato i jesień 2014 (m.in. Off Festival, Grape Festival na Słowacji czy United Island w Pradze). W 2015 roku zespół promował swoją muzykę za granicą. Zagrał koncert w Paryżu w ramach imprezy Polish Fashion Now, w Meksyku w ramach festiwalu filmowego Short Waves oraz w Tokio w ramach japońskiej trasy koncertowej. Debiutancka płyta zespołu pojawiła się w wielu rankingach na płytę roku 2014. Podczas entuzjastycznie przyjętego przez publikę koncertu na Openerze 2015 (15 tysięcy osób zgromadziło się w TentStage) zagrali nowe utwory, które znajdą się na drugiej płycie zespołu „Sea You Later”, której premiera jest zaplanowana na 13 listopada tego roku. Nasz koncert będzie więc drugim na trasie promującej nowy album!

Bilety w przedsprzedaży 29 zł, w dniu koncertu 39 zł.

21 listopada, godz. 19.00 – Sama River Blues, Blueska
Pierwszy szamotulski koncert Sama River Blues latem tego roku spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że SZOK postanowił zaprosić zespół na kolejne spotkanie z publicznością. Nazwa Sama River Blues pochodzi od połączenia nazwy rzeki Samy wplatającej się w architekturę Szamotuł oraz płynących leniwie dźwięków bluesa. Grupę inspirują bluesowe nuty takich wykonawców jak: Muddy Waters, B.B. King, Dżem, Cree, Nalepa i ZZTOP.
Po rozgrzaniu publiczności przez Sama River Blues na scenie pojawi się Blueska. Cechą zespołu jest nietuzinkowy repertuar, składający się z utworów autorskich oraz wyszperanych z mało znanych w środowisku bluesowym płyt i nagrań gigantów tego gatunku. O brzmieniu Blueski decyduje niepowtarzalna, bluesowa barwa głosu lidera oraz ciekawie zaaranżowane dialogi pomiędzy gitarą a harmonijką. Dojrzałość zespołu wynika z faktu, że nie kopiują oni dokonań Anglosasów, a akceptują nawzajem swoje fascynacje muzyczne i potrafią użyć ulubionych nut, jako budulca utworów, w których spoiwem jest czysta energia płynąca w stronę publiczności.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

25 listopada, godz. 18.00 – Operetka „Piosenka jest dobra na wszystko”

Bilety w cenie 20 zł.

28 listopada, godz. 18.00 – Yannig Noguet i Ronan Robert z Francji.
Akordeonowe spotkanie po latach profesora z uczniem albo też ucznia z profesorem. Akordeon to nieodłączny element francuskich balów ludowych. Musette czy walce wciąż są chętnie tańczone w całej Francji i szalenie popularne poza jej granicami. Yannig Noguet uczył się niegdyś gry na akordeonie diatonicznym pod kierunkiem Ronana Roberta. Dziś, utalentowany muzyk ceniony w Bretanii i w całej Francji współpracuje w kwartecie Noguet Robert Quartett ze swoim dawnym nauczycielem, również uznanym w świecie folku bretońskiego akordeonistą. Obaj artyści, otwarci na muzyczne inspiracje z różnych, nierzadko odległych krajów, mają na swoim koncie liczne płyty, często nagradzane, nagrane w różnych muzycznych formacjach.
Duet zaproponuje polskiej publiczności kompozycje autorskie oraz tradycyjną muzykę bretońską i francuską we własnych interpretacjach. Będzie można usłyszeć zarówno folklor miejski, jak i ludowy, muzykę taneczną i melodyjną, np. musette czy tańce bretońskie.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

4 grudnia, godz. 19.00 – Organek
Tomasz Organek znany jest z występów w zespole SOFA, którego był współzałożycielem. Do 2012 roku wraz z grupą nagrał trzy albumu studyjne, a także otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Od 2013 roku tworzy w ramach projektu Organek i to właśnie ten zespół przyniósł mu największą popularność. Pierwszy singel z debiutanckiej płyty, piosenka Kate Moss dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. Organek otrzymał również dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja Roku 2014 oraz Płyta Roku 2014. W 2014 i 2015 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie. Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego oraz otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Organek jest też pierwszym polskim artystą promowanym na głównej stronie Vevo.com w Stanach Zjednoczonych.

Bilety w przedsprzedaży 29 zł, w dniu koncertu 39 zł.

27 grudnia, godz. 19.00 – Sielska
Ta formacja reggae jest zwycięzcą konkursu w „Ostróda Reggae Festival” i tegorocznym finalistą „Jarocin Festival”. Po zwycięstwie w konkursie „Czwórka Reggae Contest” zorganizowanym przez Program 4 Polskiego Radia zespół dołączył do grona laureatów takich jak: TABU, Raggafaya, Cała Góra Barwinków. Od tego momentu aktywnie koncertuje na terenie całego kraju i z powodzeniem jest zapraszany na tak duże imprezy jak: Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festival, Afryka Reggae Festival, Winterreggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Reggae Na Piaskach, Wake up and live festival i wiele mniejszych. Debiutancka płyta zespołu była również płytą tygodnia w programie 4. Polskiego https://www.youtube.com/watch?v=tMJ2bbEFk30

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 25 zł.

Tagi:

Dodaj komentarz