„(…) cały czas, tajemnicą była dla mnie odpowiedź na pytanie… jak wygląda kraj w którym rządzi wojsko od 48 lat. Dzisiaj już wiem.”

KOLORY DESZCZA…BIRMA

 

Zapraszamy na pierwsze z cyklu SzOKTravel tegoroczne spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim już w pierwszą niedzielę kwietnia. Będzie to opowieść o Birmie między 2010 a 2013 i o tym jak się zmienia. Pierwszy raz podróżnik odwiedził Birmę w czasie, gdy jeszcze rządziła tam junta wojskowa. Obserwował zachodzące przemiany po oddaniu władzy przez armię. Sens zmian na przestrzeni tych kilku lat postara się nam szczególnie pokazać. Opowieść przeplatana będzie błyskotliwymi dygresjami i anegdotami, a tłem do tego wszystkiego będą urzekające zdjęcia! Sugestywne, niebanalne i niezwykle klimatyczne fotografie ukazujące Birmę jako kraj wielokulturowy, barwny, piękny i nieobliczalny. Fotografii pokazujących magię Birmy zaklętej w prostocie i pogodzie mieszkających tam ludzi.
Prezentacja „KOLORY DESZCZA…BIRMA” związana będzie z wydaniem książki fotograficznej pod tym samym tytułem. 

Album można będzie zakupić po spotkaniu.

 

 

 

Krzysztof Deszczyński – aktor, fotograf, scenarzysta i reżyser, manager kultury, autor książek poświęconych Bohdanowi Smoleniowi oraz autor kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z jego udziałem, podróżnik – wielbiciel Azji.

Więcej na: www.kolorydeszcza.com

Miejsce: Szamotulski Ośrodek Kultury. 2 kwietnia, godz. 17.00

Dodaj komentarz