„Tato nauczył nas wszystkiego… Jesteśmy dziećmi wiatru”.

 

WYSPA SZCZĘŚLIWYCH DZIECI

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z rodziną Ludwińskich – Nel, Noe i Kazimierzem – żeglarzami i podróżnikami.

Po tym jak w latach siedemdziesiątych bracia Ludwińscy zbudowali pierwszy polski katamaran z certyfikatem na żeglugę bez ograniczeń po wodach świata i nadali mu imię „Wyspa szczęśliwych dzieci”, po ich wieloletnim rejsie i powiązanymi z nim badaniami etnograficznymi, nadszedł czas na długą, niezwykłą przygodę – podróż dookoła świata. Podróż o tyle niesamowitą, że… no właśnie! Nel miała wtedy zaledwie 6 lat, Noe – 7 miesięcy. „Wyspa Szczęśliwych Dzieci” to zatem nie tylko nazwa jachtu, ale domu i szkoły w jednym. Zapraszamy na spotkanie z ludźmi kochającymi wolność. Z tatą i dziećmi. Nie będzie to tylko opowieść o okrążeniu Ziemi, 12-krotnym przekraczaniu równika, o 45. tys. mil morskich, o kilkudziesięciu odwiedzonych krajach, kilkuset wysepkach ale opowieść o …życiu. O dorastaniu, edukacji. O odkrywaniu i stylu życia bo tym była i jest nadal dla nich podróż jachtem. O tolerancji i otwartości na inność. O dążeniach i osiągniętych celach, czego dowodem jest choćby nagroda główna Kolosów 2013 w kategorii „Podróże”.
To jeden z wielu dowodów na to, że wychowywanie dzieci nie musi się wiązać z codziennymi rygorami życia na brzegu. Kolejnym niech będą oni sami. A mają niewiarygodnie dużo do opowiedzenia.

Minęło 3,5 roku odkąd wrócili. Co robią dziś? Jak uporali się z polską codziennością? O czym marzą? Jakie mają plany na najbliższą przyszłość? Jakimi wartościami się kierują? Czego nauczył ich świat? Jakie mają najpiękniejsze wspomnienia? Za czym tęsknią najbardziej? W końcu jak spędzali na jachcie zbliżające się właśnie wielkanocne święta? O tym dowiecie się 9 kwietnia, w Palmową Niedzielę.

Miejsce: Szamotulski Ośrodek Kultury, godz. 17.00

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kazimierz Ludwiński poleca: www.WyspaSzczesliwychDzieci.com oraz swoje książki z którymi do nas zawita!

Dodaj komentarz