SzokTravel 2019

Poznajemy ludzi – Poznajemy świat

 

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań z podróżnikami. Po raz pierwszy w ramach wędrówek „palcem po mapie”, zajrzymy także na nasze „podwórka”. Dziennikarz Krzysztof Story, opowie o swojej reporterskiej, przemierzonej na rowerze misji poznawczej. Zanim jednak, poznamy mikrohistorie Polaków, w zainspirowaną muzycznymi poszukiwaniami podróż po pustynnym, dalekim od disneyowskiego wizerunku USA, zabierze nas Aga i Bartosz Wrzosek. Opowieść wzbogacą koncertem „Izzy and the Black Trees”. Na zakończenie, w ostatnią niedzielę kwietnia z szamotulaninem Maciejem Gajdą wyruszymy autostopem „w Azję”.
Niech tak różnorodne spojrzenie na podróże, te dalekie i te całkiem bliskie, pozwoli nam uwierzyć w siłę marzeń by z odwagą wyruszyć w świat. Zgodnie z numerologią, cyfra osiem (wszak 8. to edycja cyklu) to najszczęśliwsza z liczb. Symbolizuje niekończące się bogactwo, z czym w przypadku podróżowania, trudno się nie zgodzić.

Wyrusz z nami w świat!

 

7 kwietnia, godz. 17.00
Kino Halszka

Aga Jess Wrzosek i Bartosz Wrzosek

Przez amerykańską pustynię za głosem muzyki
BONUS: Koncert „Izzy and the Black Trees” – nastrojowej americany i slowcore z post-punkową energią

 

To będzie opowieść o miejscach i ludziach, o drodze i spokoju. Aga i Bartosz pokonali amerykańskie przestrzenie od Pustyni Mojave z Doliną Śmierci i Joshua Tree National Park, przez Monument Valley i Góry Zion, zahaczając o małe żyjące swoim życiem miasteczka, po kolorową wyspę na środku pustyni – Salvation Mountain i pobliskie Slab City. Inspiracją do podróży był zrodzony w Palm Springs i Joshua Tree gatunek muzyczny Stoner Rock. Jego brzmienie będzie doskonałym uzupełnieniem opowieści, tym bardziej, że basistą kwartetu „Izzy and the Black Trees” jest nasz podróżnik.

 

14 kwietnia, godz. 17.00
Szamotulski Ośrodek Kultury

Krzysztof Story

„Za Drzwiami. Polska pod jednym adresem” 

 

Objechać Polskę rowerem, by w każdej miejscowości odwiedzić ten sam adres. Dziennikarz i podróżnik Krzysztof Story podczas tej wyprawy spędził w drodze ponad 4 miesiące, na rowerze przejechał ponad 6000 kilometrów i dotarł do każdego z 16 województw. Wszędzie próbował odnaleźć tę samą ulicę i ten sam numer domu. Do obcych drzwi zapukał 150 razy. Zbierał historie tych, którzy za nimi mieszkają.

Projekt dostał Nagrodę Dziennikarzy na Kolosach 2017.

 

 
28 kwietnia
, godz. 17.00
Szamotulski Ośrodek Kultury

Maciej Gajda

Autostopem przez Azję

 

To będzie fascynująca relacja z wyprawy autostopem przez Turcję, Iran, byłe republiki dawnego Związku Radzieckiego (Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan), Rosję i Ukrainę. Opowieść szamotulanina o napotkanych ludziach i ich bezinteresowności, pozostałościach komunizmu w krajach muzułmańskich i cudownym powietrzu w otoczeniu pięknych krajobrazów. Ta opowieść pozwoli zburzyć wiele stereotypów.

 

Wstęp wolny | Ilość miejsc ograniczona

Dodaj komentarz