Eliminacje V edycji konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów” już 18 maja

Zamknięta została lista uczestników, organizowanej przez Szamotulski Ośrodek Kultury pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, V edycji konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów”.
W najbliższą niedzielę 18 maja do konkursu o finał na scenie głównej 7 czerwca podczas Dni Szamotuł, nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł oraz statuetkę stanie 28 uczestników z Szamotuł, Szczuczyna, Obrzycka, Kępy, Pamiątkowa, Myszkowa, Kaźmierza, Ostroroga, Karolina, Ćmachowa, Szczepankowa, Lubosiny, Psarskiego, Koźmina, Mutowa i Wronek.
Na scenie kina Halszka w Szamotułach o pięć miejsc w finale zawalczą głównie wokaliści z polskim i zagranicznym repertuarem. Wśród nich najmłodszy 6-letni solista i piętnaścioro jego starszych wokalnych koleżanek i kolega. Zaśpiewa 17-latka z Pniew z własnym akompaniamentem na pianino oraz cztery szamotulanki przy akompaniamencie gitary. Wystąpi duet wokalny ze Szczuczyna oraz trio z Wronek i okolic. Wśród biorących udział w eliminacjach znajdzie się także 14-letnia skrzypaczka oraz recytator „Pamiętnika słomianego wdowca”. Usłyszymy dwuosobowy zespół (gitara elektryczna i perkusja), który powstał ad hoc – na potrzebę chwili. W prezentacjach nie zabraknie również tańca do latynoamerykańskich rytmów i pokazu tańca brzucha. Na deser – showcase taneczny do choreografii Pauliny Przybylskiej i Angeliki Mierzwy w wykonaniu „Feedback” Szamotuły.

Porządek eliminacji:
14.00 rozpoczęcie,
14.10 prezentacje instrumentalne, prezentacje wokalne (10 uczestników, wiek 6-14 lat),
przerwa
16.00 recytacja, prezentacje wokalne (10 uczestników, wiek 15-19 lat),
przerwa
17.40 prezentacje wokalne III (najstarsza grupa wiekowa), pokazy taneczne,
18.20 przerwa na obrady
19.00 werdykt.

Tagi:

Dodaj komentarz