Przemysław Grządziela – założyciel teatru, aktor-mim, marionetkarz, choreograf i wykładowca pantomimy w asyście Iwony Cichosz – aktorki i tłumaczka języka migowego oraz wiernego psiego towarzysza imieniem Ciacho-Ptyś-Ekler-Pączek podczas UFO-Ulicznego Festiwalu Osobliwości 2014, opowiedzieli szamotulanom i przybyłym z całej Polski festiwalowym gościom dwie piękne historie.

„Stary Clown i morze” to spektakl, podczas którego Stary Clown wybrał się na morze, na ryby. Tak oto, niby zwyczajnie, zaczęła się jego morska przygoda… W rolę Morza wcieliła się roztańczona błękitna szczudlarka, sztormowa sprawczyni, która porwała łódeczkę Clowna i wyrzuciła go na plażę malutkiej wysepki. To co udało się Clownowi złowić w sieć, zadziwiło wszystkich. Kto był, dowiedział się czy udało się Clownowi powrócić szczęśliwie do domu! Kto z publiczności dał porwać się w świat bajki miał niewątpliwie wpływ na bieg zdarzeń.

Spektakl „Pinezkologia” to jarmarczna klaunada uliczna. To magia teatru i cyrku w jednym. To pantomima z animacją lalkami. Popisy taneczne. Maski, szczudła, żonglerka i akrobacje. To dynamiczny spektakl przepełniony serdecznością i humorem bez zarysowanych granic przestrzennych. To wielka improwizacja i świetna zabawa dla widza i z widzem, od którego niewątpliwie zależał jej niepowtarzalny charakter.

Dziękujemy Pinezce i Publiczności!

Tagi: ,

Dodaj komentarz