Urszula - gwiazda tegorocznych Dni Szamotuł   Urszula jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych. Będzie gwiazdą niedzielnego koncertu podczas Dni Szamotuł.
Po kilkuletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski. Wspólnie ze swoim zespołem nagrała płytę „Biała Droga” odnosząc sukces artystyczny i komercyjny. Koncertując zdobywała tysiące nowych wielbicieli.

6 grudnia 1996 roku ukazał się album „Urszula akustycznie”. Na płytę złożyły się akustyczne wersje starych i nowych przebojów. Znalazły się na niej zarówno utwory z lat 80-tych, takie jak: „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Malinowy Król”, jak i hity z albumu „Biała Droga”: „Na sen”.

Kolejnym trafnym posunięciem artystki była płyta pt: „Supernova”, którą zrealizowała wspólnie ze swym życiowym partnerem, gitarzystą i kompozytorem Stanisławem Zybowskim. Wiosną 2001 Urszula wydała kolejną w swej karierze artystycznej płytę, która zawiera takie przeboje jak: „Piesek Twist”, ”Klub Samotnych Serc” oraz „Bridget Jones”.
Jesienią 2005 Urszula nagrała singla pt. „Dziś już wiem” . Piosenka słała się wielkim przebojem i promowała składankę M jak Miłość. Znalazła się ona na jej najnowszej płycie, która w sklepach ukazała się w kwietniu 2010.
9 kwietnia 2010 odbyła się premiera od lat oczekiwanego albumu Urszuli „Dziś już wiem”. Nowe piosenki utrzymane były w stylistyce soft rockowej. Płytę promował utwór „Każdy z nas ma”, skomponowany przez gitarzystę zespołu Wilki, Mikisa Cupasa.

22 sierpnia 2011 ukazały się kompaktowe reedycje wszystkich czterech albumów Urszuli nagranych z Budką Suflera. Aktualnie artystka pracuje nad kolejną płytą.

Jeden komentarz on Urszula niedzielną gwiazdą – Dni Szamotuł 2012

  1. […] 20.00-21.30 – Urszula […]

Dodaj komentarz