W tym roku zamiast Dni Szamotuł odbędą się Dni Europy. Na dwóch scenach zobaczymy cztery gwiazdy muzyczne oraz będzie wiele innych atrakcji.
Dni Europy są efektem współpracy zagranicznej Miasta i Gminy Szamotuły z kilkoma miastami z zachodniej Europy. Dni Europy odbywają się co roku w kolejnym z tych miast. W tym roku, od 12 do 14 czerwca, Szamotuły będą gospodarzem tej międzynarodowej imprezy. Na scenie głównej na Rynku pojawią się trzy gwiazdy muzyczne. – Jak co roku kluczem do wyboru zespołów jest to, aby w programie każdy znalazł coś dla siebie. Wspólnym mianownikiem dla tych wykonawców jest ich duża popularność – tłumaczy Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

W piątek na scenie pojawi się Ania Wyszkoni, jedna z najbardziej lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, czego wyrazem jest sześć platynowych i złotych płyt. Na festiwalu w Opolu, Ania zdobyła najważniejszą nagrodę na polskim rynki muzycznym – „Superjedynkę 2011” za Przebój Roku, którym widzowie uznali piosenkę „Wiem, że jesteś tam”. Festiwal Top Trendy 2011 w Sopocie przyniósł Ani Platynową Płytę oraz 6. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce. Ostatnio znana jest również z występów w programie „Taniec z gwiazdami”. Na jej widowiskowych koncertach pod sceną pojawiają się zawsze tysiące osób. Jest to zarówno młodzież, jak i dorośli.

W sobotę scena rozbrzmiewać będzie rytmami disco polo. Wystąpi bowiem gwiazda z tego nurtu, czyli zespół „Classic”. Będzie go supportował grający disco polo szamotulski zespół „Jurad”.

W niedzielę na finał Dni Europy sceną zawładnie polsko-duński zespół Czesław Śpiewa. Jego liderem jest świetny muzyk, znany także jako juror „X-Faktor”, Czesław Mozil. Dla fanów mocniejszych brzmień w sobotę na drugiej scenie z Parku Zamkowym będzie koncert rockowy z gwiazdą „Closterkeller”.
Ważnym muzycznym akcentem Dni Europy będą także występy kilku zespołów muzycznych z niemieckiego Gross-Gerau, włoskiego Bruneck i belgijskiego Tielt. Gratką na drugiej scenie w parku będzie inscenizacja „Wesela szamotulskiego” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” w roku 70-lecia istnienia zespołu.
W niedzielę 14 czerwca odbędzie się trzecia odsłona cieszącego się ogromną popularnością międzynarodowego Ulicznego Festiwalu Osobliwości UFO. W tym roku pojawią się żywe rzeźby w wykonaniu artystów m.in. z Brazylii, Japonii, Portugalii, Holandii i Niemiec. Szczegółowy program Dni Europy przedstawimy w maju.Dodaj komentarz