Ostatnie z ostatnich bezpłatne warsztaty tworzenia instrumentów z recyklingu w ramach projektu „Wacław z Szamotuł na ludowo” tym razem dla dzieci w wieku 9-13 lat poprowadzą Michał z Dominiką. Niedziela 13 września, godz. 15.30-18.00.
 
 
Michał Joniec – muzyk, literat, animator kultury, realizator dźwięku. Studiował kulturoznawstwo i filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od lat gra na perkusjonaliach, bębnach tradycyjnych z różnych kręgów kulturowych (jak djembe, darbuka czy bębny polskie) i przede wszystkim na śmieciach, które znajduje i wykorzystuje jako idiofony. Pisze poezję, reportaże, teksty. Zajmuje się również field recordingiem (nagrania terenowe), które wykorzystuje w swoich kompozycjach czy słuchowiskach.
 

Dominika Szelążek – antropolożka kultury, wokalistka, muzyk, animatorka kultury i 
edukatorka. Związana z Kołorkingiem Muzycznym w Poznaniu, gdzie prowadzi Śpiewkę! – spotkania poświęcone improwizacji wokalnej. Pomysłodawczyni i założycielka Wolnej Szkoły Muzycznej – Muzycznych Kompletów. Gra na barabanie, polskim bębenku obręczowym i akordeonie. Współtworzy zespoły: m.in. Poznańska Orkiestra Improwizowana, Niedzielne Muzykantki.
 

Dodaj komentarz