Kolejne piękne rzeźby pojawią się w Szamotułach. W środę 21 sierpnia rusza III Plener Rzeźbiarski pt. „Wielki Powrót Rzeźb”.
W latach 80-tych w Szamotułach odbyło się kilka plenerów rzeźbiarskich, których owocem było kilkadziesiąt pięknych rzeźb. Niestety przetrwała tylko jedna z nich (jej kontur widoczny jest na plakacie tegorocznego pleneru). – Jej urok i wspomnienia dawnych plenerów przez starszych mieszkańców Szamotuł zainspirowały mnie do zorganizowania trzy lata temu pleneru – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Dzięki temu dzisiaj cieszy nas kilkanaście rzeźb z dwóch poprzednich plenerów. Są one zlokalizowane w Parku Sienkiewicza i Parku Kościuszki. Tematami plenerów były postacie historyczne oraz folklor. W tym roku – zgodnie z życzeniem artystów – tematem pleneru będzie miłość. Za dłuta i piły chwycą rzeźbiarze: Tadeusz Bardelas ze Świebodzina, Lech Bęben z Nowej Soli, Henryk Grudzień z Gardzka, Grzegorz Hadzicki ze Świdnicy, Roman Kiełb z Janikowa, Grzegorz Lisiewicz z Kargowej, Piotr Staszak z Brudzewa i Eugeniusz Tacik z Binina.
Plener rozpocznie się 21 sierpnia, a zakończy 25 sierpnia 2013 roku. W dniu zakończenia pleneru odbędzie się drugi Festiwal Folkowy „FOLKOLORY”, podczas którego przedstawieni zostaną artyści i zaprezentowane powstałe rzeźby.
Cieszę się, że kolejny raz nasz miejski krajobraz wzbogaci się o piękne i inspirujące rzeźby – mówi Piotr Michalak.
Partnerami wspierającymi plener są: Gościniec Sanguszko z Szamotuł, kawiarnia Cafe Marzenie z Szamotuł, centrum ogrodnicze Werimax z Gąsaw i firma Nadolni z Szamotuł.

Dodaj komentarz