Szamotulski Ośrodek Kultury po raz piąty był organizatorem konkursu dla najmłodszych dzieci pt. „WIERSZOWANIE SKRZATÓW”. Tym razem główną postacią był Ludwik Jerzy Kern; poeta, prozaik, satyryk a przede wszystkim autor niezapomnianych książek dla dzieci „Ferdynand wspaniały”, „Proszę słonia”, „Karampuk” etc., J. K. Kern przekładał literaturę francuską i angielską. Kern pisał także teksty piosenek (jak choćby „Cicha woda” oraz „ Nie bądź taki szybki bil”. Niewątpliwie znakami rozpoznawczymi jego pisarstwa są: oryginalne poczucie humoru, ogromna pogoda ducha, pełen czułości liryzm. Poetę doceniają kolejne pokolenia dzieci. Na zaproszenie Szamotulskiego Ośrodka Kultury do wzięcia udziału w konkursie, pozytywnie odpowiedziały wszystkie szkoły z Miasta i Gminy Szamotuły.

Jury konkursowe w składzie: Jan Janusz Tycner – przedstawiciel Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Roma Cyprowska z Biblioteki Publicznej w Szamotułach oraz Aleksandra Słomińska z Szamotulskiego Ośrodka Kultury postanowili przyznać równorzędne nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:
Julia WOJCIECHOWSKA – SP Baborowo,
Szymon KACZMAREK, Kasia MALINOWSKA i Daria PANEK z SP nr 3 w Szamotułach,
Mikołaj JUSZCZAK- SP nr 2 w Szamotułach,
Maria SOBAŃSKA – ZS Otorowo
i Oliwia GAWEŁ – ZS Pamiątkowo

Wyróżnienia jurorskie wręczono: Oliwii Wieczorek z Brodziszewa, Katarzynie Kłaczyńskiej z Koźla, Oldze Szaniawskiej z SP nr 1 w Szamotułach, Maksymilianowi Wolnickiemu i Julii Hartnett z Przyborowa i Adriannie Dalsa z SP nr 2 w Szamotułach.

Laureaci nagród i wyróżnień otrzymali nagrody książkowe autorstwa
J.L. Kerna, które w wraz z jurorami wręczał dyrektor ośrodka kultury Piotr Michalak. Dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali porcelanowe słoniki i dyplomy uczestnika.

Dodaj komentarz