Łukasz Kuropaczewski, okrzyknięty najlepszym polskim gitarzystą klasycznym, zagra w niedzielę 14 sierpnia w Szamotułach.
Polska Akademia Gitary, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Parafia pw. Św. Krzyża w Szamotułach i Szamotulski Ośrodek Kultury zapraszają na ten koncert o godz. 18.00 do wirydarza dawnego klasztoru przy kościele Św. Krzyża w Szamotułach. Wstęp jest wolny.
Łukasz Kuropaczewski studiował w klasie maestro Manuela Barrueco w USA. Występował z recitalami w Polsce, Białorusi, Czechach, Bułgarii, Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Islandii, Węgrzech, w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Japonii, Kanadzie, USA (w nowojorskiej Carnegie Hall), Meksyku oraz Panamie.
Kuropaczewski jest wziętym wykładowcą gitary. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach.
Nagrał pięć płyt kompaktowych. Zebrały one entuzjastyczne opinie krytyków z całego świata, którzy podkreślali „ogromny zmysł muzyczny oraz wybitne umiejętności techniczne” artysty. Na początku 2011 r. otrzymał Stypendium Młoda Polska, Medal Młodej Sztuki oraz kolejną nominację do Paszportu Polityki

Dodaj komentarz