Jury w składzie: Katarzyna Grajewska – przewodnicząca, kierownik literacki Teatru Animacji w Poznaniu oraz Krzysztof Dutkiewicz, aktor  teatru Animacji, po obejrzeniu 7 spektakli postanowiło przyznać następujące NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.

NAGRODĘ GRAND PRIX wraz ze statuetką Czarnej Księżniczki  zespołowi „Na Agrafce”  ze SP w Chełmnie za spektakl pt. „Byczek Fernando”. Nagrodę przyznano za pomysł, konsekwencję w jego realizacji oraz za zespołową kreację aktorską.

I nagrodę dla zespołu „Chochlik„ z Przyborowa za spektakl „Powitanie królowej”, za inteligentną i dowcipną próbę teatralizacji lekcji.

II nagrodę dla zespołu  Teatru Młodego Widza w Otorowie  za spektakl Libretto do opery „Don Pasquale”,  za   wprowadzenie na scenę  formy pantomimy i muzyki klasycznej.

III nagrodę dla Zespołu „Koszałki –Opałki” z SP nr 2  za spektakl „Baśniowe impro…”

Wyróżnienie dla zespołu teatralnego „Piątki” ze SP w Grzebienisku za muzyczno-taneczny element podróży po Polsce.

Jury przyznało nagrody reżyserskie paniom: Ilonie Bańdurskiej z Chełmna, Magdalenie Odwrot z Otorowa, Annie Zawodni z Przyborowa oraz wyróżniło Agnieszkę Tyl z SP nr 1w Szamotułach  i Dorotę Wojtaś z Kaźmierza.

Jury przyznało 6 nagród aktorskich, otrzymły je: Klaudia Błajet z Teatru Młodego Widza w Otorowie, Jagoda Elsner i Ada Stanisławiak z Teatru ”Chochlik” w Przyborowie, Michał Kaczmarek z Teatru „Bajka” z SP nr 1 w Szamotułach, Piotr Przekop z Teatru „Na agrafce” SP w Chełmnie, Filip Kubowicz z Teatru „Koszałki -Opałki” SP nr 2 Szamotuły, wyróżnienia aktorskie Natalia Mendyk  z Teatru „Koszałki –Opałki”  SP nr 2 Szamotuły, Agnieszka Tecław i Adrian Szambelan z Teatru „Bibliofilki”  w Kaźmierzu oraz Karolina Skąpska z Teatru „Chochlik” w Przyborowie.

Nagrody wręczali panowie: Janusz Stanke, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły oraz Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich młodych aktorów przeglądu było zaproszenie  do obejrzenia spektaklu pt. „KUBUŚ PUCHATEK”  w wykonaniu teatru TEATRYLE  z Poznania oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach. Imprezę przygotował Szamotulski Ośrodek Kultury  przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

Info i foto: SzOK

Dodaj komentarz