Szamotulski Ośrodek Kultury był organizatorem Zaduszek Poetyckich, konkursu recytatorskiego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu szamotulskiego, jaki miał miejsce 16 listopada w kinie Halszka.
Podczas dwóch koncertów konkursowych, wysłuchaliśmy utworów nieżyjących poetów, którzy pozostawili po sobie niesamowity skarb: słowo. Ze słów właśnie tworzyły się mosty i misterium piękna, przekazywane nam przez młodzież z Pniew, Wronek i Szamotuł.

 

Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych jury w składzie: Andrzej Ciborski – redaktor Radia Merkury i Piotr Dehr – instruktor teatralny CK Zamek w Poznaniu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę – Angelice Mierzwie z Szamotuł (ZS nr 2)
II nagrodę – Jagodzie Elsner z Szamotuł (ZS nr 1)
III nagrodę ex aequo – Natalii Wielgosz z Pniew (ZS Sióstr Urszulanek)
i Paulinie Fąferek z Szamotuł (ZS nr 2)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:
Olga Balcerek z Wronek (ZS nr 1)
Bartek Dobak z Szamotuł (ZS nr 2)
Adam Salski z Wronek (ZS nr 1)
Marianna Wesołek z Szamotuł (ZS nr 1)
oraz Anna Kaszkowiak z Wronek (ZS nr 2).

Wszyscy laureaci z rąk pani Beaty Hanyżak, wicestarosty powiatu szamotulskiego i Piotra Michalaka, dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Podziękowania otrzymały także nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu. Dla wszystkich natomiast niebywałym prezentem był recital Jakuba Michalskiego „Ach-Poezja”. Artysta zaśpiewał wiele własnych kompozycji do znanych wierszy wybitnych polskich poetów: m. in. Mickiewicza, Tetmajera, Leśmiana, Staffa i innych. Wykonał też ballady znakomitego kanadyjskiego poety i piosenkarza Leonarda Cohena m. in. „Alleluja” i „Tańcz mnie po miłości kres”, przy których zaproszona młodzież z ZS nr 1, 2 i 3 z Szamotuł reagowała spontanicznie i żywiołowo.

Patronat finansowy nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Szamotułach, któremu serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz