W klimacie zadumy, przy blasku świec 15 listopada br. w kinie Halszka odbyły się Zaduszki Poetyckie, konkurs recytatorski dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. W trzech koncertach konkursowych wzięła udział młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Pniew, Wronek i Szamotuł. Uczestnicy konkursu wykonywali dwa utwory nieżyjących poetów. Każdy koncert konkursowy otwierany był prezentacjami poezji śpiewanej. W sumie wystąpiło 24 wykonawców. Po każdym koncercie konkursowym zostały wręczane dyplomy uczestnictwa przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Szamotułach Jacka Liberę.
Jury konkursowe Andrzej Ciborski i Piotr Dehr przyznało następujące nagrody i wyróżnienia. W kategorii recytatorskiej: I nagrodę otrzymała Maria RATAJCZAK z ZS w Pniewach, II nagrodę – Karolina JEDYNAK – ZS nr 2 w Szamotułach, trzy równorzędne III nagrody otrzymali: Natalia CHOŻALSKA z ZS nr 1 we Wronkach, Maciej NAWROT z ZS w Pniewach i Angelika STEPCZYŃSKA z ZS nr 2 w Szamotułach. Wyróżnienia otrzymali: Julia Bartkowska z ZSP SU w Pniewach. Krzysztof Kaczmarek z ZS nr 3 w Szamotułach i Kamila Henschke z ZS nr 2 we Wronkach.
Wśród wykonawców poezji śpiewanej nagrodę otrzymała Marta MALINOWSKA z ZS nr 1 w Szamotułach, a wyróżnienie powędrowało do Celiny Jerzyńskiej z ZSP SU w Pniewach.
Laureaci otrzymali od zastępcy burmistrza Szamotuł Wojciecha Rabskiego i dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Piotra Michalaka nagrody, którymi były książki autorstwa noblistki Wisławy Szymborskiej.
Na zakończenie wystąpili z programem „Niektórzy lubią poezję” aktorzy z Katowic. Organizatorem Zaduszek Poetyckich był Szamotulski Ośrodek Kultury, a finansowo przedsięwzięcie to wsparło Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Dodaj komentarz