Podczas III Festiwalu Folkowym FOLKOLORY, który odbędzie się w szamotulskim Parku Zamkowym ostatniego dnia sierpnia, zaprezentujemy różne kolory i odcienie folku i folkloru.
W tegorocznym programie wyjątkowi artyści: Slovian’sky, Grisha Goryachev, Chudoba, Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”, Trebunie Tutki

godz. 15.30 – Slovian’sky
Repertuar zespołu to pełne werwy i słowiańskiego ducha utwory inspirowane muzyką ludową Słowian z terenów Polski, Ukrainy, Białorusi, terenów Karpat i Bałkanów. Umiejętne wkomponowanie tych elementów w brudne rockowe brzmienie, poparte sekcją dętą – daje bardzo ciekawe efekty – muzyka zespołu łatwo wpada w ucho i podoba się tak młodym jak i starszym pokoleniom. Piosenki zespołu można usłyszeć we wszystkich rozgłośniach Polskiego Radia.

godz. 17.00 – Grisha Goryachev (Rosja) – koncert w ramach Festiwalu Akademia Gitary
Specjalista w dziedzinie muzyki flamenco. Grisha pochodzi z Sankt Petersburga. Gdy miał dziewięć lat okrzyknięto go cudownym dzieckiem, a jego koncerty oklaskiwano w wielu miastach Rosji. Gdy cztery lata później wziął udział w telewizyjnym muzycznym show, oglądano go w wielu krajach świata. Występował w siedzibie ONZ, odbywał trasy koncertowe po wielu krajach. Jego filmy na YouTube doczekały się ponad dwóch milionów odsłon.

Festiwal Akademii Gitary: http://www.2014.akademiagitary.pl/festiwal/artysci/grisha-goryachev/

godz. 18.00 – Chudoba
Chudoba, jedna z najbardziej rozpoznawalnych folkowych marek muzycznych. Esencja muzycznych smaków i pozytywnej energii. Zespół zdobył Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Chudoba to nieustanna, wieloletnia podróż muzyczna folkowymi ścieżkami. Zespół czaruje dźwiękami, daje radość, pozytywnie nastraja…

godz. 19.00 – Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”
Wizytówka Szamotuł. Wielopokoleniowy zespół propagujący rodzimy – szamotulski folklor. Prezentuje także tańce, pieśni i przyśpiewki z innych regionów, obrzęd dożynkowy oraz tańce narodowe. Ich koncertom towarzyszy tradycyjna kapela ludowa oraz kapela dudziarska. Uczestnik festiwali folkloru w kraju i na świecie. Zwycięzca X Festiwalu „Polonez – 2014” w Słonimiu na Białorusi. Obecnie przygotowuje się do udziału w III Międzynarodowym Festiwalu „Na skrzyżowaniu Pokoju” w Armenii.
Nabór do zespołu – 3 września 2014, godz. 18.00 w SzOK. Zapraszamy!

godz. 20.00 – Trebunie Tutki
To niekwestionowana polska gwiazda muzyki góralskiej. Muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej. Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej i specyficznym stylu wykonawczym.

Imprezy towarzyszące:
– Plener Rzeźbiarski – Zakończenie „Wielkiego powrotu rzeźb”.
– Rękodzielnik – Jarmark rękodzieła. Impreza rękodzielnicza łącząca jarmark, wystawy, stoiska, pokazy i warsztaty różnych technik. W programie także targ staroci do którego zapraszamy kolekcjonerów i miłośników antyków – przedmiotów skrywających osobliwości życia codziennego dawnych lat. Możliwość zakupu niezwykłych (również folkowych) przedmiotów dekoracyjnych, materiałów rękodzielniczych oraz lokalnych produktów spożywczymi eco.
– Szamotuły – Dobre miejsce dla rodziny. Piknik rodzinny Work – Life Balance.

Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury
Partnerzy: Cafe Marzenie, OPS Szamotuły.

Tagi:

2 komentarze on Zapraszamy na FOLKOLORY 2014 – III Festiwal Folkowy

  1. Hania Kukawka pisze:

    Dzień dobry, czy ktoś wie od której godziny zaczyna się Plener rzeźbiarski i Jarmark?

    Pozdrawiam serdecznie

  2. szok pisze:

    Plener potrwa od środy 27 do niedzieli 31 sierpnia od godzin rannych do wieczornych. Festiwal rozpoczyna się o godz. 15.30, a Rękodzielnik Szamotulski od południa.

Dodaj komentarz