W sobotę 21 listopada o godz. 19.00 w kinie “Halszka” odbędzie się koncert bluesowy w wykonaniu Sama River Blues i Blueska.

Pierwszy szamotulski koncert Sama River Blues latem tego roku spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że SZOK postanowił zaprosić zespół na kolejne spotkanie z publicznością. Nazwa Sama River Blues pochodzi od połączenia nazwy rzeki Samy wplatającej się w architekturę Szamotuł oraz płynących leniwie dźwięków bluesa. Grupę inspirują bluesowe nuty takich wykonawców jak: Muddy Waters, B.B. King, Dżem, Cree, Nalepa i ZZTOP.

Po rozgrzaniu publiczności przez Sama River Blues na scenie pojawi się Blueska. Cechą zespołu jest nietuzinkowy repertuar, składający się z utworów autorskich oraz wyszperanych z mało znanych w środowisku bluesowym płyt i nagrań gigantów tego gatunku. O brzmieniu Blueski decyduje niepowtarzalna, bluesowa barwa głosu lidera oraz ciekawie zaaranżowane dialogi pomiędzy gitarą a harmonijką. Dojrzałość zespołu wynika z faktu, że nie kopiują oni dokonań Anglosasów, a akceptują nawzajem swoje fascynacje muzyczne i potrafią użyć ulubionych nut, jako budulca utworów, w których spoiwem jest czysta energia płynąca w stronę publiczności.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

Kup bilet on-line

http://www.blueska.pl/muzyka.html

https://www.facebook.com/Sama-River-Blues-347044205488468/?pnref=story

Dodaj komentarz