Zapraszamy na koncerty.

27.12 – Arka Noego
„Koncert kolęd”, godz. 17.30, hala Wacław. Bezpłatne wejściówki do odbioru w ośrodku i kinie.

28.12 – Festiwal Reggae.

Trzy mocne głosy
Trzy wyjątkowe zespoły
Jeden wspólny festiwal
Jedna ponadczasowa idea

Bethel

Radikal Guru

Chili Crew

Zobacz szczegóły

—-

Już za nami

5.10 – Łona i Webber (hip-hop). Kino Halszka Szamotuły, godz. 20.00. Bilety 15 w przedsprzedaży, 25 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

10.10 – Konkurs gwarowy i finałowy koncert “Godejma po naszymu”. Wejściówki do odbioru z ośrodku kultury i kinie. Kino Halszka Szamotuły, godz. 17.30. Organizatorzy: Szamotulski Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

16.10 – Koncert papieski w wykonaniu aktorki Anny Kadeckiej-Nowickiej. Kolegiata szamotulska, godz. 19.00. Wstęp wolny: Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Parafia Kolegiacka, Szamotulski Ośrodek Kultury.

„Nachylenie Boga” – to koncert, który narodził się z fascynacji Anny Kadeckiej poezją Karola Wojtyły, którą pięknie ubrał w barwy muzyki Mariusz Matuszewski. Nastrojowa muzyka i starannie dobrane teksty sprawiają, że koncert można potraktować jako modlitwę i czas na refleksję. Artystka potrafi wyeksponować głębię przemyśleń Papieża Polaka i udowodnić, że muzyka wciąż jeszcze może „łagodzić obyczaje” i zbliżać do Boga, tym bardziej gdy towarzyszy jej poezja. – Żeby się spotkać, trzeba się na siebie napatrzeć – powiedział Papież. Wierzymy, że takie muzyczne spotkanie z poezją Jana Pawła II pozwoli nam na bliskie z Nim spotkanie. Zapraszamy.

26.10 – Vienio (hip-hop).
Kino Halszka Szamotuły, godz. 20.00. Bilety 15 w przedsprzedaży, 25 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

PIOTR „VIENIO” WIĘCŁAWSKI – raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych. Uzyskał także dwukrotnie nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Następnie współtworzył duet wraz z Pelsonem. Efektem była trylogia Autentyk. Druga płyta z serii przyniosła raperowi kolejną nominację do Fryderyka. Od 2010 roku prowadzi także solową działalność artystyczną. Natomiast od 2011 roku Więcławski występuje wraz z rapocore’owym zespołem Way Side Crew. Był także członkiem składu Klima, wraz z Chadą, Kaczym i Włodim. Piotr Więcławski współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Wzgórze Ya-Pa 3, Schizma, Cool Kids of Death, DJ 600V, Fu, O.S.T.R., DJ Decks, Mor W.A., Olsen, Fu, Maleo Reggae Rockers, Tede, Vavamuffin, Pezet, Małolat, Łona, Fokus oraz L.U.C. Jako dziennikarz radiowy związany ze stacją Roxy FM w której wraz Tomkiem Lipińskim prowadzi autorską audycję „Wysypisko”. W 2011 roku artysta został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.
W Szamotułach „Vienio” zaprezentuje swój najnowszy album „Profil Pokoleń”, a także starsze utwory. Ideą projektu „Profil Pokoleń” jest przybliżenie nowym pokoleniom młodych ludzi w Polsce dorobku muzycznego artystów z pokolenia tzw. „wolnościowego”. Przedstawienie im muzyki z okresu przełomu, kiedy odegrała ona istotną rolę w nowożytnej historii naszego kraju stając się wyrazem buntu przeciwko panującemu systemowi. Za pomocą hip hopowego przekazu „Vienio” chce pokazać artystów, których twórczość odegrała istotną rolę w kształtowaniu świadomości tamtejszych pokoleń i stała się swoistym wyrazem sprzeciwu wobec panującej rzeczywistości. Występowi towarzyszyć będą monumentalne wizualizacje związane z poszczególnymi utworami. Gościem koncertu będzie także Jamal , który wspólnie z Vienio nagrał historyczny utwór, którego premiera odbyła się w styczniu 2013 roku. Trasa koncertowa ma jednorazowy charakter, a projekt został objęty Patronatem Narodowego Centrum Kultury.

3.11 – Marika akustycznie.
Kino Halszka Szamotuły, godz. 20.00. Bilety 20 w przedsprzedaży, 30 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

Marika, czyli Marta Kosakowska to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Karierę zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010, singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show – najpierw w Radio Euro ‚Nie tylko reggae’, od 2009 w Radio Roxy: „Towary Kolonialne”. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Jej „Siła Ognia” niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej „Moje serce” stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych. Każdy występ Mariki to oddzielna, pełna energii i ognia historia. Wyjątkowa łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością połączona z mieszanką kobiecego wdzięku i ulicznego stylu sprawiają, że uczestnictwo w koncercie pozostaje na długo w pamięci. Nie bez znaczenie jest dla nas to, że na klawiszach zagra szamotulanin Patryk Kraśniewski!

6.11 – Operetka pt. „Operetka, przeboye i jej czułe słówka…”
Kino Halszka Szamotuły, godz. 18.00. Bilety w cenie 25 zł. do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

„Operetka, przeboje i jej czułe słówka” to wyjątkowy, nastrojowy, pełen humor program grupy artystycznej Operus Arte. To wspaniała zabawa w rytmie największych przebojów Wiedeńskiej Operetki. Nie zabraknie walca, czardasza, szampana, pięknych kreacji i oczywiście miłości…Prze-boyowi mężczyźni Operus Arte: Paweł Wytrążek – tenor, Piotr Żukowski – pianista, Piotr Stanisław – konferansjer, walczyć będą o względy czarującej kokietki-kobietki, sopranistki, Doroty Makulec. Na 90 minut przeniesiemy się w świat operetkowych intryg, namiętności, zdrad, zabawnych perypetii, a przede wszystkim miłości… Bo czyż można oprzeć się miłości kiedy słyszy się jej kobiece czułe słówka?

10.11 – Impreza plenerowa z okazji Święta Niepodległości w Parku Zamkowym w Szamotułach.

17.11 – Julia Vikman z Rosji.
Kino Halszka Szamotuły, godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru od połowy października w ośrodku kultury i kinie.

JULIA VIKMAN: BALLADY I ROMANSE ROSYJSKIE. Na program koncertu złożą się popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse, znane z wykonań Anny German, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawa oraz Czesława Niemena, a także utwory ludowe.
Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji. Jest absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pietrozavodsku w klasie fortepianu, liderką i założycielką zespołu Julia Vikman Band. Duże zainteresowanie świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem Julia koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Wydała trzy płyty: „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami, drugą „Bielyje rozy” z takimi kompozycjami jak „Kalinka”, czy „Oczy czarne” i najnowszy album “Ballady i romanse rosyjskie”, dzięki której artystka staje się kultową postacią wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

30.11 – Katarzyna Groniec z zespołem.

Kino Halszka Szamotuły, godz. 18.00. Bilety 40 w przedsprzedaży, 50 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

7.12 – Armia.

Kino Halszka Szamotuły, godz. 20.00. Bilety 20 zł. w przedsprzedaży, 30 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

 

Dodaj komentarz