Tajemnicą nie jest, że opowiadanie baśni pobudza dziecięcą wyobraźnię oraz uczy radzenia sobie z emocjami. Zapraszamy na cykl bezpłatnych wakacyjnych spotkań z baśniami. Spotkania z Xenią Starzyńską i Łukaszem Bernady pt. „W każdym kącie bajka siądzie…” opierać się będą na starych opowiastkach, baśniach, bajkach i historiach zebranych z różnych stron świata i różnych kultur. Opowieściom czasem towarzyszyć będzie muzyka na żywo grana na starych instrumentach. Opowieści uzupełniane będą warsztatami. Koszt warsztatów 5 zł, spotkania z opowieściami są bezpłatne. Wiek: od 6 lat.

 

poniedziałek – 1 sierpnia, godz. 10.00-11.00 – Opowieści średniowieczne – O rycerzach, pięknych damach i ich przygodach.
Od 11.15 uzupełnienie opowieści – Średniowieczne tańce

wtorek – 2 sierpnia, godz. 10.00-11.00 – Opowieści ludowe – O kowalu, co z diabłem zadarł i inne szelmowskie opowieści.
Od 11.15 uzupełnienie opowieści – Zabawy z teatru cieni

środa – 3 sierpnia, godz. 11.30-12.30 – Bajki japońskie – Niebieski motyl.
Od 12.45 uzupełnienie opowieści – Ilustracje do teatru kamishibai lub zabawy origami

wtorek – 16 sierpnia, godz. 11.15-12.15 – Sznurkowe opowieści.
Od 12.30 uzupełnienie opowieści – Zabawy sznurkowe

Ilość miejsc ograniczona! Czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 061 29 213 07, mejlem na adres sylwia.firlet@szok.info.pl lub bezpośrednio w ośrodku.

 

Za nami:
Cykl poprzedzony był spotkaniem ze znanym bajarzem Szymonem Góralczykiem 3 lipca – Opowieści arabskie z warsztatami instrumentalno-wokalnymi.

11 lipca – Opowieści z gliny – O garncarzach mądrych i głupich, glinianych głowach i glinianych nogach. Uzupełnienie opowieści – Warsztaty z gliny.
13 lipca – Opowieści afrykańskie – Fiki-miki bajki z Afryki. Uzupełnienie opowieści – Tradycyjne afrykańskie gry logiczno-matematyczne.
19 lipca – Sny o lataniu. Uzupełnienie opowieści – Latające dywany i latawce.
25 lipca – Opowieść o malowaniu świata – Dlaczego pomarańcza jest pomarańczowa a trawa zielona…? Uzupełnienie opowieści – Eksperymenty z kolorami.

Dodaj komentarz