http://szok.info.pl/wp-content/gallery/20130602-dni/thumbs/thumbs_2469-tok_9553.jpg Jeszcze rozbrzmiewa artystyczne tętno ulicy, magia barw nadal migocze w oczach, a piękno i gracja żywych rzeźb rozpala nasze serca po ubiegłorocznej edycji festiwalu.  Tymczasem już tylko niespełna trzy miesiące dzielą nas do kolejnego lądowania UFO na szamotulskim Rynku.
Druga edycja międzynarodowej imprezy – Ulicznego Festiwalu Osobliwości UFO odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. Wszyscy poszukujący niezapomnianych doznań spotkają się tego dnia na bruku starego rynku, aby wziąć udział  w najważniejszym i największym festiwalu żywych rzeźb w Polsce. Wystąpi kilkudziesięciu artystów z Portugalii, Holandii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Polski. Opowiedzą oni barwne historie swoich postaci. Będą bawić, zadziwiać kunsztem kostiumów i osobliwych ruchów, a przede wszystkim umiejętnością nieruchomego zastygania. Wywołają okrzyki podziwu, kiedy będą nagle ożywać, wprowadzając publiczność w inny, często bajkowy świat. UFO to nie tylko statuy. Przestrzeń między nimi wypełnią aktorzy z teatrów ulicznych, muzycy i inni osobliwi performerzy. – Nasze przesłanie definiuje przymiotnik osobliwy. To znaczy: szczególny, niezwykły, wyjątkowy niepowtarzalny, zwracający uwagę, nietuzinkowy, unikalny, niespotykany, nie taki jak inny. Taki to festiwal. Tacy artyści. Taka publiczność. Takie miejsce. Po prostu UFO! – tłumaczy Piotr Michalak, dyrektor festiwalu.
Impreza rozpocznie się o godzinie 15. i potrwa do późnego wieczora. – Odkryjemy dla Was  świat pełen koloru, magicznego ruchu i pozytywnej energii- zapowiada Piotr Michalak – Językiem sztuki ulicy opowiemy Wam niezapomnianą historię. Tak więc obecność na UFO obowiązkowa!
Tym czasem śledźcie newsy o UFO i zadzierajcie wysoko głowę, aby nie umknął Wam żaden ważny szczegół. Już niedługo odkryjemy kilka zacnych szczegółów o tegorocznych artystach. Poniżej małe przypomnienie z pierwszego lądowania UFO.

Tagi: ,

Dodaj komentarz