W ramach programu ferii zapraszamy dzieci od lat 4 do Kino Halszka na zimowe animacje
Seanse za jedyne 5 zł

14 stycznia – poniedziałek, godz. 13.00
KACPER I EMMA. ZIMOWE WAKACJE dubbing
(prod. Norwegia 2014)

reżyseria: Arne Lindtner Næss
czas trwania: 73 min.

 
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter, który ma wiele talentów i bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować przyjaciółce?
 
22 stycznia – wtorek, godz. 13.00
ZIMOWE PRZYGODY JILL I JOY dubbing
(prod. Finlandia 2015)
reżyseria: Saara Cantell
czas trwania: 81 min.

„Mały czy duży – każdy potrzebuje domu. Najmniejsza rodzina na świecie straciła dom przez dużych. Dziewczynki Jill i Joy oferują im pobyt w domku dla lalek. Przynajmniej do przyjazdu pani Róży. Tak, tej samej, która kiedyś zaprojektowała dom dla dziewczynek. Ona na pewno zaradzi coś na kłopoty mieszkaniowe Malutkich. Jednak w oczekiwaniu na świąteczną wizytę pani Róży Malutcy mają kolejne kłopoty. I znów przez dużych! Sąsiadka dziewczynek – Adela – chce ich złapać i sprzedać do gabinetu osobliwości. Czy Jill i Joy staną w obronie nowych przyjaciół?”
Film wyróżniony przez jury dziennikarzy 4. FF Kino Dzieci.

24 stycznia – czwartek, 12.00

BASIA dubbing
(prod. Polska, premiera kinowa 2018)
reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

(Grupa Smacznego)

czas trwania: 50 min.

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Odcinki w zestawie: Basia i biwak, Basia i Anielka, Basia i Dziadkowie, Basia i upał w zoo, Basia i nowy braciszek. Każdy uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.
Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.
Serial okazał się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci.

Dodaj komentarz